Český Krumlov ve znamení Zámeckého festivalu vína

Degustace vín v Českém KrumlověTéměř celý listopad patřil v Českém Krumlově sérii událostí, nesoucích jednotící název Festival vína. Jejím vyvrcholením byla 21. listopadu Zámecká slavnost vína – degustační a prodejní přehlídka vín. Návštěvníci tu ochutnali produkci např. několikanásobného držitele titulu Vinař roku Miroslava Volaříka, několikanásobného držitele titulu Vinařství roku – vinařství Sonberk, ale i mnohá vína, nesoucí ocenění z prestižních mezinárodních soutěží, jako jsou AWC Vienna, v Rakousku, Decanter World Wine Awards London v Anglii, nebo Concours Mondial de Bruxelles v Belgii.

Na Zámecké slavnosti měli milovníci vína také příležitost setkat se s čerstvým absolventem prestižních zkoušek Court of Master Sommelier Level Advanced Jakubem Přibylem a účastnit se dvou řízených degustací pod jeho taktovkou. Vyznavači vinné révy oblíbená a bohatě navštívená degustační a prodejní přehlídka vín představila patnáct tuzemských a dvanáct zahraničních vinařství, více než 250 druhů vín, nabídla tři řízené degustace a malou školu sabrage. Generální partner přehlídky, společnost Premier Wines & Spirits připravila degustace vín ze všech vinařsky proslulých koutů světa – od Chile, přes Argentinu až po Francii.

Český Krumlov ve znamení Zámeckého festivalu vínaSnažíme se každý rok prezentovat kvalitní tuzemské i zahraniční vinaře. Někteří vinaři se na festival rádi vracejí, ale můžeme se těšit i na dosud neznámé. Návštěvníkům přehlídky chceme nabídnout pestrý výběr. Mohou na přehlídce ochutnat vína z různých oblastí, vína vyráběná různými technologiemi, vína mladá i archivní apod.“, komentoval Pavel Fučík, jeden z organizátorů festivalu. Díky široké nabídce vzorků mohli návštěvníci vnímat rozdíly mezi jednotlivými druhy vín, přičemž vinaři o lahodném moku se zájemci rádi pohovořili. Jak praví degustační bonton, své poznatky si většina účastníků zaznamenávala do katalogu, kde nechyběl hlasovací lístek do ankety o nejlepší víno slavnosti. Vína, zpravidla s pomocí katalogu vybraná na přehlídce podle osobního vkusu a chuti měli hosté možnost si koupit za zvýhodněnou festivalovou cenu.

Návštěvníci Zámecké slavnosti jako jistý bonus si navíc mohli užít i atraktivní hudební zážitek. Tzv. After party, která se konala v restauraci Krumlovský mlýn, pro ně uvedla českobudějovické kapely Seven’s a Kambodža. Pro návštěvníky přehlídky byl vstup na tyto koncerty zdarma. Zámecké slavnosti vína v Českém Krumlově i letos potvrdily, že již mají ustálenou tradici a zájem veřejnosti o jejich nabídku nepolevuje.

Miroslav Navara (dle TZ)

Líbil se Vám náš článek?