5 důvodů proč navštívit Slovensko

Kam na Slovensku?Stále váháte, kam na letní dovolenou? Nejste opalovací a válecí typy, proto variantu „dovolená u moře“ neakceptujete a nejkrásnější kouty naší domoviny máte již sježděné? Co tak vyrazit k našim sousedům, na Slovensko? Je bohatou zemí, která má co nabídnout a ukázat. Objevte jeho krásy a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

  1. Jazyková bariéra – té se bát nemusíte. Našim sousedům většinou vždy rozumíme.
  2. Úspora času – uzavírky, objížďky, mýtné brány, celnice. Pro spoustu lidí strašáky, kterým se snaží každým rokem při cestě k moři vyhnout. I při cestě na Slovensko se sice můžete s nějakou uzavírkou nebo objížďkou potkat, ale nemělo by to být tak náročné jako cesta na jih. Přibližně za 6 hodin jste ve Vysokých Tatrách z Prahy autem.
  3. Lákavá příroda – Slovensko se chlubí bohatstvím přírodních krás. Na relativně malém území se nachází více než 1000 chráněných území, 9 národních parků a 16 chráněných krajinných oblastí, kde najdeme velké množství vzácných druhů živočichů i rostlin. Mezi nejatraktivnější místa patří: Tatranský národní park, Národní park Nízké Tatry, Národní park Slovenský ráj, CHKO Štiavnické vrchy, Karpatské bukové pralesy a mnoho dalších.
  4. Termální koupaliště – Slovensko je proslulé i svými léčivými prameny. Místní lázně jsou vyhledávané domácími i zahraničními návštěvníky. Mezi nejznámější lázně patří Piešťany, Trenčianske Teplice, Bardejovské Kúpele, Vyšné Ružbachy nebo Silač. Co může být lepšího než se po náročné túře uvolnit v horkém prameni a oddávat se relaxaci?
  5. Horská turistika – nejvyhledávanější přírodní turistickou lokalitou jsou Vysoké Tatry. Majestátní štíty hor, malebná plesa a neobvyklá zubačka – to vše jsou lákadla, díky kterým se sem turisté pravidelně vracejí. Území Slovenska bylo matkou přírodou obdarováno i jedinečnými krasovými jeskyněmi.

Náš tip: Slovenská národní památka na břehu Štrbského plesa

oblečení a obuv do přírody9
Outdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo, obuv Prabos a Bennon najdete na našem eshopu. Navíc pokud zadáte tento kód 9NFHJDCD pro naše čtenáře, máte při objednávce nad 1000,-kč dopravu zdarma!

Více zde

Ubytujte se v Grand Hotelu Kempinski Vysoké Tatry, který se skládá ze tří propojených historických budov postavených vedle sebe během 34 let na moréně Štrbského Plesa: Jánošík (1893), Kriváň (1906) a Hviezdoslav (1923). Odlišují se různými architektonickými formami, od historického designu až po moderní styl 20. let 20. století. Spolu vytvářejí dojem malebné a zvláštní stavby s různými tvary střech, které dokreslují panorama okolních Vysokých Tater.

Ubytování na SlovenskuGrand Hotel Kempinski Vysoké Tatry zachycuje skvělým způsobem romantiku a půvab královských dob a zároveň nabízí veškerý luxus a pohodlí dnešní doby. Kombinace jezera a nadmořské výšky vytváří jedinečné a přímo ideální podmínky k léčbě nemocí horních cest dýchacích, což je efekt známý jako “klimatické spa”.

Tip pro rodiče s dětmi: Noční pochod s lampióny okolo Štrbského plesa

Tato tradice vznikla v roce 2010, kdy ještě chodník okolo Štrbského plesa nebyl osvětlený. V červenci a srpnu můžete vzít děti na noční pochod s originálními olejovými lampióny každý pátek od 21:00 hod. Hosté Grand Hotelu Kempinski vždy doprovází někdo z managementu hotelu a na konci přibližně 45 minutového pochodu čeká na rodiče malé alkoholické překvapení a děti sladká odměna.

Více o ubytování na Slovensku zde