Zprávy: Oslavte svátky jara velikonočním veletrhem v Drážďanech

Na obrázku jsou kraslice na Drážďanském velikonočním veletrhuOslavte Velikonoce netradičně, výletem na veletrh..

Jarní veletrh »DRESDNER OSTERN« tradičně před Velikonocemi zve návštěvníky na pestrou nabídku témat z oblasti zahrady, uměleckých řemesel, chovatelství, aktivit pro rodiny a trávení volného času. Výstava orchideí v rámci veletrhu je se sto tisíci vystavovaných květů největší v Evropě.

Výstava orchideí na velikonočním veletrhuNa drážďanském výstavišti bude zastoupeno zhruba 350 vystavovatelů. Prodejní veletrh »DRESDNER OSTERN« se letos koná již po dvaadvacáté. Zároveň s ním se koná i jedna z nekrásnějších a největších evropských přehlídek orchideí »Internationale Orchideen-Welt«. Pěstitelé ze čtyř kontinentů tu budou na ploše více než pět tisíc metrů čtverečních vystavovat dvacet tisíc orchideí.

Velikonoční veletrhVeletrh »DRESDNER OSTERN« nabízí plochu pro téma zahrady a s tím spojená semena, květiny, zahradní potřeby a nábytek. Představeny budou i německé velikonoční tradice, řemeslné techniky spojené s Velikonocemi, praktické ukázky výroby kraslic různými způsoby a technikami, keramika a porcelánem různých forem a další zajímavosti. Současně probíhá i jarní trh »Frühjahrsmarkt« a připraven je i bohatý program pro děti, které si mohou zkusit některé výrobky sami vyrobit.

Veletrh pro celou rodinu, na obrázku jsou ovce a kozy na veletrhu v  DrážďanechTIP »NACHT DER ORCHIDEEN«: Zajímavým tipem pro návštěvu výstavy orchideí je večer 27. března od 19 hodin večer v rámci tzv. „Noci orchideí“. Ve večerních hodinách si zde bude možné vychutnat zvláštní atmosféru exotického prostředí plného orchideí či si nechat poradit od pěstitelů, jak nejlépe o orchideje pečovat. Vstup 10 € včetně skleničky sektu na přivítanou, vstup ve Foyer HALLE 1.

Informace veletrhu

 26.–29.03.2015 | denně 10-18 h

 výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden
DOPRAVA V DRÁŽĎANECH:
 tramvaj č. 10 zastávka „Messe Dresden“ | možnost parkování u areálu výstaviště na parkovacích plochách P1, P2 a P7 (parkovací místa pro postižené osoby jsou vyhrazena přímo před hlavním vchodem – Hauptfoyer- a před halou číslo 1), parkovné 4 €/den (platí se při vjezdu)
VSTUPNÉ:
8 €/6,50 €, děti od 7 do 14 let 3 €, děti do 6 let zdarma, rodinná vstupenka ( 2 dospělí a až 2 děti do 14 let) 19 €, single rodinná vstupenka (1 dospělí a až 2 děti do 14 let) 11 €, vstupenka na „Noc Orchideí“ 27.03.2015 za 10 €
 TIP:
27.03.2015 „Noc Orchideí“ od 19 h
Webové stránky výstaviště zde.