Zprávy: automobilka TPCA podporuje Kolínsko

AYGO TPCAAutomobilka TPCA odstartovala další v pořadí již 11. ročník grantového programu TPCA pro Kolínsko. O podporu mohou projekty neziskových organizací z regionu tradičně usilovat ve třech kategoriích – Pro bezpečné a zdravé Kolínsko, Pro zelené Kolínsko a Pro živé Kolínsko.

A nemění se ani suma, kterou TPCA do regionu věnuje. „I letos jsme připraveni podpořit zajímavé projekty částkou 4 miliony korun,“ říká koordinátorka společensky odpovědných aktivit TPCA Monika Koťarová a upozorňuje potenciální žadatele, že možnost podávat své žádosti mají od dnešního dne až do 29. ledna 2016. Slavnostní vyhlášení vítězných projektů se uskuteční v květnu příštího roku a již podruhé se k výběru připojí i veřejnost, která bude moci svůj názor vyjádřit prostřednictvím internetového hlasování. „V letošním ročníku se nám tato novinka osvědčila a názor veřejnosti je pro nás při rozhodování o tom, které projekty podpoříme, velmi důležitý. Proto budeme v internetovém hlasování pokračovat i v příštím roce,“ upozorňuje Koťarová na novinku grantového programu, jehož administraci bude znovu mít na starosti obecně prospěšná společnost Prostor plus z Kolína.
kontrola kvality v tpcaTPCA doposud podpořila 170 projektů za desítky milionů korun, ale ani letos nebude grantový program pouze o penězích. „Znovu pořádáme seminář pro potenciální žadatele, kde se účastnici dozví nejen vše potřebné k tomu, jak správně vytvořit svoji žádost o grant TPCA. Přizvali jsme také odborníky na EU fondy, kteří zájemcům přiblíží, jak dosáhnout na evropské peníze,“ dodává Koťarová. Na semináři, který se v TPCA uskuteční 27. října, nebude chybět ani část věnovaná mediální prezentaci, která pro neziskové organizace bývá někdy oříškem.

Více zde

Líbil se Vám náš článek?