Zoopark slavnostně otevřel novou Záchrannou stanici pro handicapované živočichy

Slavnostní otevření stanice pro nemocná zvířata v ZOO ChomutovV pátek 28. srpna ve 12:00 hodin byla v Podkrušnohorském zooparku slavnostně otevřena nová Záchranná stanice pro handicapované živočichy. Program zahájila ředitelka zooparku Iveta Rabasová, slavnostní přestřižení pásky se ujal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor města Chomutova Daniel Černý a zástupce České inspekce životního prostředí Pavel David.

Pozvání na akci přijali náměstkové primátora města Chomutova Marian Bystroň a Marek Hrabáč, pracovník Ministerstva životního prostředí David Fuka a kolegové ze záchranných stanic pro handicapované živočichy. Po slavnostním přípitku následovala prohlídka zázemí, moderní veterinární ordinace s vytápěnými boxy pro zvířata a venkovních voliér.

Vzhledem k nákladnosti projektu jsme využili možnost získání dotace z operačního programu Životní prostředí, prioritní osa 6 – Zlepšování stavu krajiny a přírody,“ vysvětlila ředitelka zooparku Iveta Rabasová. „Celkem jsme získali 90 % nákladů na přestavbu. 8 539 871 Kč činil příspěvek z Fondu Evropské unie, částkou 502 345 Kč přispěl Státní fond životního prostředí České republiky. Zbylá částka byla hrazena z rozpočtu zooparku,“ dodala ředitelka.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov
krmeni_tulenu, podkrušnohorský zoopark Chomutov, na obrázku ošetřovatel krmí tuleně

  • Otevírací doba po – ne 9:00 – 18:00
  • Dospělí 75Kč
  • Děti 45Kč
  • Důchodci 45Kč od 65 let
  • Psi na vodítku vstup zdarma
Líbil se Vám náš článek?