ZOO Dvůr Králové v pátek 7.srpna slaví

Mláďata karakalů v ZOO Dvůr Králové nad LabemKřtiny mláďat karakalů

V pátek 7. srpna krátce po 12té hodině pokřtíme mláďata karakalů před jejich výběhem ze strany pavilonu šelem. Kmotrem se stane Pavel Kudrna, ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové. Český rozhlas HK bude mít v tento pátek živé vysílání ze ZOO Dvůr Králové od 9 do 12 hodin, které završí právě křtiny karakalů.Mláďata se narodila 24. května samici Keiře a samci Mazurimu a jedná se o samce a samičku.

Slavnostní otevření expozice a výběhu drilů černolících

drilů černolících v ZOO Dvůr Králové nad LabemV 15 hodin odpoledne u bývalého pavilonu lvů – nyní drilů (před nástupištěm safaribusů) slavnostně otevřeme expozici a výběh drilů černolících – nový druh primátů chovaný v zoo a při té příležitosti pokřtíme nejmladší samičku.

Kmotr nejmladší samice bude pan Tomáš Zonyga s přáteli, kteří nám zároveň představí velmi zajímavý druh sportu – Parkour, a dokáží nám, že i člověk se může v obratnosti a fyzické zdatnosti směle vyrovnat drilům.

Parkour neboli l’art du déplacement (umění pohybu / umění přemístění) se zaměřuje na trénink účinných pohybů a rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích (a především kritických) uměl pohybovat klidně a sebejistě.

ZOO Dvůr Králové
  • Otevřeno denně od 9 do 18 h
  • Přímo u zoo se nachází velké parkoviště
  • GPS: 50°26’0,00”N 15°47’50,00”E
  • Vstup se psem: ANO

Zajímavosti v okolí

Pohádková stavba přehrady Les Království nedalejo Dvora Králové nad LabemPlánujete výlet na safari ve Dvoře Králové? Pokud ano udělejte si malou zajížďku, která se rozhodně vyplatí! Kousíček za Nemojovem sjeďte z hlavní silnice do údolí obklopeného krásnými lesy a ocitnete se jako v pohádce. Vice zde