Zažijte ,,RODEO” na Šiklově mlýně

[slideshow_deploy id=’6175’]

Jezdci na koních nahánějící tele. Ukázka rodea ve westernovém městečku Šiklův mlýnChytání telat do lasa..

třídění ze stáda nebo značkování telat barvou, to vše Vám 8. srpna předvedou ti nejlepší čeští i zahraniční jezdci, kteří se na Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem zúčastní závodů v rámci Mistrovství České republiky v rodeu. Večerní program nám zpestří další mistrovský závod a to Mistrovství ČR v létání horkovzdušných balónů. Na Šiklově mlýně se potká více než 35 horkovzdušných balónů ze 7 evropských zemí. Další sobotu 15. srpna se těšíme na malé i velké kluky a hlavně milovníky modelů, letadel a helikoptér. V Modelářské show uvidíte modely skutečných letadel, stíhaček či kluzáků a to nejlepší z akrobacie helikoptér.

Jezdci na koních, Rodeo Šiklův mlýnDruhá srpnová sobota 8. srpna bude na Šiklově mlýně věnovaná tradičnímu programu a to Mistrovství České republiky v rodeu. Šiklův mlýn před několika lety započal mistrovské rodeové závody v České republice, a tak není divu, že jeden závod z celého ročního seriálu se stále koná zde. I tento rok se celá akce koná ve spolupráci s Rodeo Corral. Na Rodeo aréně čekají diváky atraktivní dobytkářské disciplíny jako jsou Team Pening, kde se oddělují ve stanoveném čase dobytčata ze stáda, chytání telete do lasa v disciplíně Calf Roping, Cattle Penning, kde je vybrané tele vytříděno ze stáda a zavedeno do ohrádky, Cattle Branding což je značkování vybraného telete na kýtu značkovací barvou, Steer Wrestling, kde spolupracuje vodič a chytač a úkolem je při sesednutí z koně položit stojící tele na bok.

Jezdec na koni předváděcí rodeo Po dobytkářských disciplínách následují rychlostní disciplíny a to Pole Bending (slalom mezi tyčemi) a Barrell Race (slalom okolo barelů). Závodit budou jak seniorští jezdci, tak i jezdci junioři. Večerní program bude opravdu nabitý.Zhruba od 19 hodin bude v areálu probíhat Mistrovství ČR v létání horkovzdušných balónů a na 20. hodinu je připravená soutěž v jízdě na elektrickém býkovi o výhru 5 000 Kč.

Po celý den běží ve westernovém městečku denní program včetně divadel, nové westernové show a tanečních přehlídek na náměstí. Zábavu si můžete užít i na více jak dvacítce atrakcí (např. naleziště drahokamů, svezení na koni nebo okružní jízda po areálu s výkladem v Safari vláčku). K dispozici je také aquapark s divokou řekou a megatrampolínou, nebo jízdy ve speciálně upraveném bojovém vozidle pěchoty či na čtyřkolkách.

[su_box title=”Program” style=”bubbles” box_color=”#33d30b” title_color=”#110101″]

  • V 10 hodin zahájení programu na náměstí westernového městečka a první vystoupení temperamentních Mexičanek i tanec hadí ženy Amry.
  • Na 11:30 je připravené humorné divadelní představení z divokého západu Samovo tajemství v přírodním amfiteátru a po něm následuje kankán a tanec vězenkyň na náměstí westernového městečka.
  • Ve 14 hodin vypukne hlavní program Mistrovství České republiky v rodeu na Rodeo aréně.
  • Po 16. hodině se opět sejdeme v amfiteátru na novou westernovou show „Amerika v čase zábavně i poučně“.
  • Od 17 hodin si před Saloonem zazpíváme i zatancujeme s country kapelou.
  • V 18:30 nás opět v amfiteátru čeká krásný dramatický příběh Molly Parkerová, kde nebudou chybět divoké přestřelky a ohlušující výbuchy.
  • Od 19. hodiny bude na letišti probíhat 19. Mistrovství ČR v létání horkovzdušných balónů.
  • Na 20. hodinu je v amfiteátru připravená soutěž v jízdě na elektrickém býkovi o 5 000 korun, po které následuje ohňostroj.
  • Po 22. hodině je připravená Dicso party a jízdy v nočním strašidelném vláčku.
[/su_box]
Líbil se Vám náš článek?