Zavřete tablety a pojďte si číst do Pivovarského muzea

bernadetta 1Ve stylové atmosféře Pivovarského muzea si můžete v pátek 22. ledna od 16 hodin listovat zajímavým příběhem „Kde se touláš, Bernadetto!“ Jeho vtipný děj si u Holby vychutnáte s Lukášem Hejlíkem. Projekt LiStOVáNí vznikl před 10 lety a po celou tuto dobu představuje divákům poutavou formou knihy českých i zahraničních autorů.

Je založený na scénickém čtení konkrétní knihy. A protože chceme, abyste se i Vy přesvědčili, že čtení knih má stále své kouzlo, pozvali jsme Lukáše Hejlíka už podruhé do pivovaru. Věříme, že si společně s ním chvilku s knížkou příjemně užijete a třeba sami sáhnete po další, podobně jako autor čtení. Plány jsme s LiStOVáNím první tři roky neměli, dělali jsme to jen z čisté lásky, protože se lidi výborně bavili. Teď to děláme i za peníze a věřte, že se stejnou čistou láskou,“ komentuje začátky i úspěšné pokračování projektu jeden z jeho zakladatelů, herec Lukáš Hejlík. Ze tří zakládajících kolegů a kamarádů v Českých Budějovicích se za deset let stal téměř dvacetičlenný soubor cestující po celé České republice i Slovensku.

Pivovarské muzeum Hanušovice
  • Pivovarská 265 788 33 Hanušovice
  • Zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte tady například dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod

Webové stránky muzea