Vzpomínka, kterou musíte mít

Už naše prababičky si fotily své děti, v tradici byste měla pokračovat i vy. Zachytit první dny novorozenců na světě je krásná zvyklost, která vám bude navždy připomínat důležité okamžiky života vašeho potomka. Na realizaci takového focení ovšem máte jen dva týdny. Zeptali jsme se maminky Kateřiny, která jej absolvovala, proč do toho šla, když by podle škarohlídů měla sedět s miminkem doma, aby jej neofouklo…

Proč jste se rozhodla pro novorozenecké focení?

Pro mne to byla snadná volba. Kromě toho, že miluji fotografie Anne Geddes, také jsem tyhle snímky viděla u kamarádky. Pak jsem listovala časopisem pro maminky a tam byla inzerce na specializované ateliéry, takže jsem neváhala ani minutu – a objednala se.

V době, kdy miminko nebylo ještě na světě?

Ano, chtěla jsem mít jistotu, že v tom období prvních pár dní po návratu z porodnice budou mít volno, takže jsem se objednávala podle termínu porodu. Ale Adámek se rozhodl, že si dá načas – rodila jsem o deset dní později. Do FotoProMě jsem volala denně a termín přesouvala, i když mne slečna uklidňovala, že to není třeba. Jenže já chtěla mít vše zajištěné. Ve FotoProMě byli zlatí, moje obavy chápali a nijak jim nevadilo, že dochází ke změnám. Chtěla bych jim poděkovat za profesionální přístup, který mne moc potěšil…

Jak probíhalo samotné focení?

Na jedničku. Adámkovi bylo pouhých šest dní, když jsme vyrazili. Manžel nás dovezl před ateliér, který byl vytopený na teplotu vhodnou pro miminka, takže mně sice bylo vedro, ale Adámek byl spokojený a ani mu nevadilo, že je nahatý. Měla jsem intimní prostor, kde jsem nakojila, přebalila, a jestli to lze o tak malém dítěti říci, spolupracovali Adámek i tatínek bezvadně.

Nezaplakal?

 

Proč by měl? Mámu měl vedle sebe, fotografka byla rychlá, prostor nebyl nijak extrémně nasvícený… Vnitřně mám pocit, že jsme si to celé užili oba. Cítila jsem, jak blízko mi je, navíc jsme společně vytvořili dárek pro celou rodinu. Takže já bych jen doporučila ničeho se nebát a objednat se. Jsou to nádherné a neopakovatelné fotografie a jsem moc ráda, že máme Adámka takhle krásně zachyceného těsně poté, co se narodil. Především oceňuji, že když se miminko zpozdí jako to naše, ve FotoProMě jsou milí a nedělají žádný problém s posunutím termínu.

Více na www.fotoprome.cz

Líbil se Vám náš článek?