Výstava Giganti v ZOO Liberec otevřela své brány

Celkem 18 věrných modelů..

expozice pravěkých tvorů z výstavy gaganti v zoologické zahradě liberectvorů, kteří obývali naši planetu před více než 10 000 lety, můžete od středy 10. 6. obdivovat v liberecké zoo z bezprostřední blízkosti. Tuto možnost Vám přináší unikátní výstava Giganti v ZOO Liberec.

Modely zástupců pravěké fauny impozantní velikosti dovezly minulý týden 2 velké kamiony. Po několika dnech práce jejich tvůrců byly modely kompletně sestavené a našly své místo ve speciálně zbudovaném megastanu o výměře 600 m2. Ten je situován na louce za novým hlavním vstupem do zoo.

Výstava Giganti v ZOO Liberec

10.6-31.10.2015

Vstupné (zahrnuje vstup na výstavu i do ZOO)

  • Dospělí 200,- Kč
  • Děti ( 3-15 let) 120,- Kč
  • Rodinná (2 dospělí + 2 děti) 590,- Kč

 

ZOO Liberec..

se tak vlastně poprvé ve své historii pouští do organizace velkého nadstavbového programu pro hlavní návštěvnickou sezónu. Aktuální výstava bude končit až v poslední říjnový den a potrvá tak bezmála 5 měsíců.  ,,Propojení mezi reálnými modely vyhynulých zvířat a těmi žijícími v zoo se nám zdá velmi atraktivní a k sobě tematicky výborně ladící,“ uvedl mluvčí zoo Jan Kubánek.

Mamut v expozici výstavy v zoo LiberecExpozice Giganti v ZOO Liberec  dává jedinečnou možnost podívat se na zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich pravou podobou, ale i způsobem jejich života, o kterých informují instalované infopanely u každého exponátu. Všechny modely vynikají reálným zpracováním a některé jsou zakomponovány i do dynamicky působících scén. Jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i ty, které vyhynuly před “pár staletími” rukou člověka. Kromě opravdových gigantů, jakými byl právě mamut, jednorožec elasmotérium nebo pták moa. Zaujmou i veledaněk, šavlozubý tygr nebo jeskynní lev požírající mršinu. Vstřícným gestem autorů výstavy je i možnost fotografování bez poplatku a omezení.

Fotogalerie ZOO Liberec

Líbil se Vám náš článek?