Výlet za zážitky do Harrachova…

Výlet do Harachova Skokanské můstky v HarachověHarrachov – to nejsou jen skokanské můstky..

kilometry upravených sjezdovek a fronty na lanovku, ale také místo kam se můžete vydat, i když nejste zrovna milovníci sněhu a lyží. Harrachov má své kouzlo po celý rok a tak je třeba jeho poklady řádně prozkoumat. Můžete se inspirovat třeba spolu s námi..

Sklárna a pivovar HarachovSvůj výlet můžete zahájit například v areálu Sklárny Novosad a syn. Tato nejstarší fungující sklárna na světě, byla založena před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Pokud se vydáte na exkurzi po sklárně, dozvíte se o historii mnohem více a uvidíte na vlastní oči, jak se za pomoci houkání do sklářských píšťal skleněná hmota přeměňuje například v půllitr na pivo. Těch je tady potřeba asi víc než kde jinde, protože od roku 2002 zde funguje pivovar, kde si místní vyrábí speciální světlý ležák František a tmavý ležák Čerťák. V místní restauraci vám k pivu rádi připraví baštu dle vašeho gusta, mně například zaujali domácí buřty pečené v tmavém pivu. Osobně nejsem přílišným znalcem pivních moků, ale místní řezané pivo ( František a Čerťák ) mi velmi chutnalo. Komu ovšem pivo příliš ,,nešmakuje”, může si do něj lehnout, tedy spíše si užít originální rekondiční lázeňskou terapii v přírodní horské vodě s přísadou 5 litrů světlého a 5 litrů tmavého nefiltrovaného piva a drceného chmele. Suvenýr si můžete koupit v místní prodejně skla, kde nabízí výhradně výrobky z vlastní produkce.

Bobová dráha harachovPotřebujete se trochu odreagovat a pobavit?

Pak popojděte jen pár set metrů k místnímu areálu bobové dráhy, kde můžete blbnout ostošest třeba celý den. Bobová dráha je tu díky vyhřívání koryta a osvětlení přístupná i večer a to po celý rok. Obsluhu bobů zvládnou i děti, ale užijí si tu i ti, kdo již mají svá školní léta dávno za sebou. A nemusíte se bát, bezpečnost je tu na prvním místě, takže ani vašim nezbedným dětičkám nic nehrozí.  A až se dostatečně projezdíte nahoru a dolů na bobech, můžete si svá těla protáhnout v místním lanovém Monkey-parku. Pokud si ale chcete raději odpočinout a načerpat energii v přírodě, doporučuji vám procházku k Mumlavskému vodopádu. Čerstvý horský vzduch, zurčení vody a zpěv ptáčků v korunách stromů je balzámem pro duši i tělo. A co si vlastně více přát… 

 

 

pro www.gastrovylety.cz Lenka Žáková

Fotogalerie:

Kam dál:

IMG_7729

Vydejte se na výlet do nedalekého Jablonce nad Nisou kde můžete navštívit  zajímavou expozici v muzeu skla a bižuterie. Více se dozvíte zde.

 

 

 

Líbil se Vám náš článek?