Východní Morava, krásná krajina cyklistům zaslíbená

Turistický region Východní Morava..

Cyklisté na cyklostezce Bečva, Východní Moravamá ambice stát se jednou z nejlepších cykloturistických destinací v ČR. Díky rozvinuté infrastruktuře, která zahrnuje jak hustou síť bezpečných cyklostezek v údolích řek, tak zajímavé terénní trasy v hornaté krajině, ale i bike arény se zábavnými traily.

V minulém roce jsme provedli kompletní pasport značených tras v terénu. Je jich na Východní Moravě přes 7 tis. km, z toho 2500 km připadá na cyklotrasy. Cykloturistika díky výborným podmínkám do našeho kraje láká velké množství návštěvníků, chceme jim usnadnit hledání vhodných tras. Ty si u nás užije prakticky každý, jak rodina s dětmi, tak náročný biker, ale také milovníci tzv. vinařské turistiky či lidé, kteří rádi putují na kole za sakrálními památkami “ , říká Dana Daňová, ředitelka centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

 

Nové webové stránky pro cyklisty..

Cyklista na cyklostezce v lesích východní MoravyTuristická centrála Východní Moravy pro cyklisty spustila nové webové stránky plné tipů a rad pro velké či malé, zdatné i rekreační cyklisty. Pomocí jednoduchého filtru Vám ,, vyskočí” cyklotrasa přímo na míru. Ať se chcete jen v klídku projíždět krásnou přírodou, údolí říčky Bečvy, nebo se vydat na náročnou trasu s celkovou délkou 85 km a značným převýšením, napříč  Bílými Karpaty. Nezapomíná se samozřejmě ani na rodiny s dětmi, poutníky či zájemce o vinařské stezky.

 

Kam dál na Východní Moravě
Turistická fotostezka resort Valachy Velké KarloviceResort Valachy ve Velkých Karlovicích připravil jedinečnou Foto-stezku -Valachy. Stezka Vás zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic a přinese navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody během výletu.

Líbil se Vám náš článek?