Vítejte jaro v Jeseníkách

Červenka obecná v JeseníkáchK vítání jara patří ptačí zpěv a v Jeseníkách také Ryzí pivo z hor. Obojí si můžete dopřát druhou dubnovou sobotu. 9. dubna se totiž nabízí skvělá příležitost vyrazit do Jeseníků na ornitologickou výpravu. Akci pořádá pivovar Holba a povede ji Zdeněk Vermouzek, ornitolog na slovo vzatý. Vydáte se s ním do lesů okolo Hanušovic, abyste pronikli do ptačí říše a podle hlasu rozeznali tady žijící druhy.
„Poznávání ptáků a jejich hlasů je výborná zábava. Na to, abychom mohli ptačí zpěv i všelijaké další ptačí projevy pozorovat a obdivovat, stačí umět se dívat a naslouchat. V Jeseníkách navíc můžete počítat s krásnou přírodou a ryzím pivem z hor“ říká Zdeněk Vermouzek, který dokáže rozeznat na 300 různých druhů ptáků.

V dubnu se ptáci připravují na hnízdění a ozývají se zpěvem prakticky po celý den. Obecně ale platí, že nejlépe je vyrazit ráno. Sraz účastníků výpravy je proto v 7.30 hodin u Pivovarské restaurace a muzea v Hanušovicích, kam se výprava vrátí po zhruba 2,5 hodinách. V případě nepříznivého počasí proběhne program v Pivovarském muzeu.

Oblečení do přírody Faramugo
obrázek k upoutávce na kvalitní oblečení do přírody Faramugo a pracovní a trekovou obuv PrabosOutdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo najdete na našem eshopu. Tato česká firma šije výhradně v České republice. Používá špičkové materiály včetně nanomembrány. Na našem eshopu najdete také české trekové a pracovní boty značky Prabos.

Více zde

Holba je v Jeseníkách doma a organizuje tady celou řadu projektů na ochranu přírody. Najdete tady dokonce pivovarský les, který za 10 let vysadili pivovarníci ve spolupráci s Lesy ČR. Počet účastníků ornitologické výpravy je omezen, proto je zapotřebí potvrdit účast předem emailem na muzeum@holba.cz nebo telefonicky na 724 776 384.
Po návratu z výpravy si nenechte ujít posezení ve stylové Pivovarské restauraci. Podle pečeti kvality na dveřích poznáte, že si tady na správně ošetřené pivo skutečně potrpí a jeho kvalita je pro výčepního zákon. Posezení u Holby Vám zpříjemní stylové prostředí a hlavně místní speciality. Součástí objektu je také Pivovarské muzeum s pivovarnickou expozicí. Pobyt si můžete dále zpříjemnit exkurzí do pivovaru, spojenou s ochutnávkou ryzího piva z hor. Exkurzi je však zapotřebí objednat si v pivovaru předem.

K zajímavým místům v okolí patří např. Velké Losiny, Ramzová s lanovkou na Šerák, vodní tvrz v Jeseníku, muzeum veteránů v Rapotíně, naučné stezky např. na Rejvíz nebo Bílá Opava i lákavé cyklotrasy s krásnými výhledy. Podrobnosti k těmto turistickým cílům naleznete zde.