Věřím, že když člověk dělá práci, kterou má rád, uplatnění vždy najde

Na restaurační a cateringové služby dopadají současná karanténní opatření nejtvrději. Inspirovat se ale můžete příběhem Eriky Žákové, která je duší veganského projektu Green Leaves. Celou situaci využila jako příležitost. Pochopila, že v době, kdy se veškeré aktivity přesunují do on-line prostředí, se bez webu neobejde. 

Podnikat začala už před třemi lety. Protože bylo vaření veganského jídla její největší koníček, rozhodla se tuto myšlenku realizovat. Dva roky vařila na festivalech a během té doby sbírala kontakty. Podnikání časem změnila z festivalového stánku na cateringovou firmu zaměřující se na veganskou kuchyni. Vlastní web jí ale chyběl. Vlastně až karanténní opatření Eriku patřičně „rozhoupala“ celou věc s webem uspíšit. „Jelikož je moje podnikání zaměřeno na cateringové služby, skončila jsem ze dne na den bez jediné zakázky.  Musela jsem začít přemýšlet, co dělat, abych si vytvořila alespoň nějaký příjem. Logicky se objevil nápad vařit obědy a jídlo následně rozvážel lidem domů,“ říká o nápadu. S webem jí pomohla sestra, a protože sama má s šablonami Webnode již nějaké zkušenosti, vyhrály a projekt se začal realizovat na nich. Během dvou dnů nepřetržité práce dokázala vytvořit web, který obsahoval jednoduchý objednávkový formulář, fotogalerii, menu a pár informací o ní. K tomu přidala  facebookový profil a Instagram. Web měli zprovozněný týden a vše fungovalo skvěle. Nicméně kvůli zhoršující situaci byla nucena rozvozy stopnout.

Podnikání se jí změnilo od základů. Padly všechny domluvené zakázky. A také svatební sezóna, která je v tomto odvětví velmi zásadní. „Momentálně pečeme alespoň dorty na objednávku a vymýšlím jednorázové akce. Například jsem vytvořila velikonoční krabičku s dezerty“, neztrácí optimismus zakladatelka projektu Green leaves. A protože se jí nový web osvědčil, už teď pracuje na tvorbě nového cateringového webu. „Netuším, jakým způsobem se bude situace vyvíjet, ale věřím, že když člověk dělá práci, kterou má rád a naplňuje jej, tak uplatnění vždy najde,“ říká Erika Žáková.

I vy můžete zkusit rozjet vlastní projekt s pomocí šablon Webnode. Založit funkční web na nich zvládne i úplný začátečník. Může na nich být například objednávkový formulář nebo možnost zobrazit ho jen registrovaným uživatelům. Stejně snadno lze zprovoznit s pomocí šablon také e-shop.

Zdroj foto: archiv spol.

Líbil se Vám náš článek?