VELKÝ DEN KONÍ NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ

povoz s koňmi na akci den koně- westernové městečko ŠiklandVelký průvod koní, strhující westernové závody..

zábavná škola poníků i ukázka drezůry lipicána, to vše proběhne v sobotu 11. července na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem.  V neděli 12. července pak začíná týdenní kurz tradičních i moderních country tanců. Vrcholem tohoto „Amerického týdne“ bude „Taneční festival“, který proběhne v sobotu 18. července a představí se na něm nejlepší tanečníci z Česka i zahraničí.

ukázka výcviku koní- den koní ve westernovém městečku Šiklův mlýnV pořadí již třetí mimořádnou akcí Šiklandu v letošním roce je Velký den koní, který se uskuteční v sobotu 11. července. Hlavní program začne ve dvě hodiny odpoledne v Rodeo aréně velkým průvodem koní. Nejlepší jezdci z celé České republiky i ze zahraničí se se svými koňmi utkají v rychlostních závodech Barrel Race a Pole Bending. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program. Tento rok uvidí úžasnou drezůru lipického hřebce, nebo se pobaví při představení několika poníků. Všichni si také mohou zasoutěžit a to rovnou dvakrát.

Soutěže o ceny pro návštěvníky..

Junioři na koních - den koní ve westernovém městečku Šiklův mlýnPoprvé v hlavním programu Velkého dne koní, kdy budou hlasovat o nejkrásnějšího koně a mohou vyhrát pobyt na Šiklově mlýně a podruhé ve večerních hodinách při soutěži o 5 000 Kč v jízdě na elektrickém býkovi. Po celý den běží ve westernovém městečku denní program včetně divadel, westernové show a tanečních přehlídek na náměstí. Zábavu si můžete užít i na více jak dvacítce atrakcí (např. hod tomahawkem, zrcadlový labyrint nebo jízda ve vláčku Union Pacific). K dispozici je také aquapark s divokou řekou a megatrampolínou, nebo jízdy ve speciálně upraveném bojovém vozidle pěchoty či na čtyřkolkách.


PROGAM SOBOTA 11. 7.2015
přehlídka koní- den koní ve westernovém městečku Šiklův mlýn

  • v 10. hodin zahájení programu na náměstí westernového městečka a první taneční vystoupení temperamentních Mexičanek
  •  na 11:30 je připravené humorné divadelní představení z divokého západu Samovo tajemství v přírodním amfiteátru a po něm následuje kankán na náměstí westernového městečka
  • Ve 14. hodin zahájí průvod koní Velký den koní. První závody budou v disciplíně Barrel Race (slalom mezi barely) a po něm bude následovat Pole Bending (slalom mezi tyčemi). Zde se utkají jak zkušení jezdci, kteří závody na Šiklově mlýně jezdí pravidelně, tak i noví účastníci. Vlastní závody jedou i děti. V přestávkách mezi jednotlivými koly se diváci mohou těšit na již zmíněný doprovodný program.
  • Po 16 hodině následuje nová westernová show – „Amerika v čase zábavně i poučně“. Kolem 17. hodiny nás k tanci vyzve country kapela na náměstí městečka.
  • Po 18. shlédneme opět v amfiteátru krásný dramatický příběh Molly Parkerová, kde nebudou chybět divoké přestřelky a ohlušující výbuchy.
  • Na 20. hodinu je v amfiteátru připravená soutěž v jízdě na elektrickém býkovi o 5 000 korun, po které následuje ohňostroj.
  • Po 22. je připravená Dicso party a jízdy v nočním strašidelném vláčku.
  • CELÝ DEN: V Dolní Rožínce je otevřen Strašidelný zámek Draxmoor. Atrakce v areálu Šiklova mlýna pro celou rodinu.
Líbil se Vám náš článek?