Velikonoce v broumovském klášteře

Broumov – Pestrý velikonoční program nabídne v nadcházejících dnech broumovský benediktinský klášter. Chybět nebude tradiční Velikonoční trh, noční prohlídky, prohlídky s Lotrandem či Klášterem od sklepa po půdu a oblíbená rodinná akce Hledání kuřátek.

Jarní pohled na Klášter v Broumově Velikonoční program odstartuje již tuto sobotu 8. dubna Velikonočním trhem. Ten se uskuteční v areálu kláštera a klášterní zahrady od 8:30 do 13 hodin, vstupné bude zdarma. Trh je spojený s prodejem kvalitních regionálních produktů, velikonočních dekorací, pomlázek, ukázkou řemesel a bohatým občerstvením. Chybět nebude oblíbený trdelník, sýry, pekařské či dřevěné výrobky, medovina a svařák, keramika, řezbářství či holandské a uzené sýry. Občerstvení zajistí také stánek klášterní kavárny Café Dientzenhofer. Od 10 do 12 hodin bude zpřístupněna nová knihtiskařská dílna, která návštěvníkům představí přelomový vynález knihtisku. Zájemci si sami budou moci vyzkoušet tisk na papír nebo bavlněnou tašku a tu si pak odnést.

Velikonoční program pak bude pokračovat o víkendu od 14. do 16. dubna, kdy na návštěvníky kláštera čekají rozličné druhy prohlídek. V pátek 14. dubna to budou noční prohlídky od 20 a 21:30 hodin, od pátku do neděle rodinné prohlídky s Lotrandem v 10, 14 a 16 hodin, v sobotu speciální prohlídky běžně nepřístupných prostor Klášterem od sklepa po půdu v 11 a 13 hodin. V neděli pak velikonoční program zakončí 4. ročník oblíbené rodinné akce Hledání kuřátek. Pro děti bude připravena dobrodružná výprava a každý hledač dostane sladkou odměnu. Přihlašování hledačů bude probíhat na pokladně prohlídkového kruhu do 11.30. V 9:30 začne workshop pletení pomlázek a zdobení kraslic v Café Dientzenhofer. 

„Protože děti mají prázdniny a dospělí volno, snažíme se místním i přespolním návštěvníkům regionu nabídnout různorodý program, v němž by si každý něco našel. Doufáme, že se nám to podaří a těšíme se na návštěvníky,“  uvedla Dana Černotová ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Oficiální webové stránky – Klášter Broumov