Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD : exotické trendy ve světě, unikáty Česka a cest. ruch po rozdělení Československa

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD uvedou již po jednatřicáté aktuální trendy cestovatelského oboru. Ve dnech 17. až 19. března se v areálu PVA EXPO PRAHA budou prezentovat atraktivní destinace napříč kontinenty a turistická lákadla v Česku. Letošní ročník m. j. připomene 30. výročí rozdělení Československa a s ním i přetrvávající úzké partnerství obou zemí. Bohatý program zaujme profesionály i laické milovníky cestování. Oficiální vozy veletrhu tradičně poskytne FORD.

„V duchu třicátého výročí rozdělení Československa na dva samostatné suverénní státy se ponese letošní ročník veletrhu HOLIDAY WORLD. Jeho partnerskou zemí se pro rok 2023 stalo bratrské Slovensko, s nímž i po třech desetiletích od odloučení udržuje Česko blízký vztah,“ řekla ředitelka veletrhu Janica Ciglianová. Národní agentury obou zemí – CzechTourism a Slovakia Travel – budou prezentovat na zahajovací tiskové konferenci vzájemnou spolupráci a představí nejzajímavější turistické destinace svých regionů.

Po letech se na HOLIDAY WORLD vrací Japonsko, po covidové pauze i Egypt, Jamajka, či sousední Sasko. Nebudou chybět expozice nových rezortů Portugalska a Maďarska, nabídka specialistů z Gruzie či tradiční destinace Maroka, Tuniska, Filipín, Indonésie, Thajska a Peru. Nejlákavější americké turistické lokality představí v Letňanech CK Amerika Tours. V rámci doprovodného programu veletrhu návštěvníci ocení vystoupení indonéských hudebníků nebo show exotické Jamajky. Paletu expozic zpestří hotelbus Pangeo tours, vůz expedice Tatra kolem světa 2 ad. Veletrh REGION WORLD bude opět nejkomplexnější přehlídkou turistických trendů a novinek z celé republiky. Letos navíc s ještě větší inspiraci pro všechny typy dovolené, široké portfolio tuzemských zájezdů i přehledy nejzajímavějších lokalit v krajích. Partnerským regionem se pro rok 2023 stal Plzeňský kraj.

Obsáhlý program pro odborníky

První den veletrhů bude vyhrazen odborníkům na cestovní ruch, pro něž organizátoři připravili bohatý program. V pátek 17. března proběhne 12. ročník konference vzdělávací platformy Fórum cestovního ruchu, pořádaná agenturou CzechTourism. Stěžejním tématem bude udržitelný turismus, a to v ekonomickém, enviromentálním i sociálním pohledu. Akce se zabývá aktuálními i budoucími výzvami turismu, které mají, či budou mít zásadní význam pro zahraniční i tuzemské návštěvníky České republiky. Tentýž den se uskuteční i 4. ročník MBM Tourism Prague, a to formou osobních obchodních jednání profesionálů. Podruhé se bude na letňanském výstavišti udělovat také prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2022/2023. O vítězství se bude bojovat v kategoriích Nejlepší turistický produkt, Inovativní marketingová komunikace, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt.

Který český kraj byl loni domácími turisty nejoblíbenější? To prozradí slavnostní vyhlášení výsledků ankety Kraj mého srdce, pořádané redakcí portálu Kam v česku ve spolupráci s ABF, a.s. a která se koná pod záštitou Asociace krajů ČR. Anketa, v níž je možné hlasovat až do konce února, mapuje míru popularity krajů u široké veřejnosti i u odborníků. Vítězové 11. ročníku slavnostně převezmou své ceny rovněž během doprovodného programu veletrhů v pátek 17. března.

O víkendu 18. a 19. března pak proběhne festival KOLEM SVĚTA, který uvede řadu vystoupení cestovatelů a dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů a poutníků. Zájemci uslyší vyprávění o dobrodružstvích v Ugandě, Kanadě, Tibetu, Indonésii, Kyrgyzstánu, ale třeba i v Norsku, Španělsku, na Aljašce, Madeiře, popř. se dozvědět, jak cestovat s dětmi, či další užitečné informace. Vystoupí cestovatelé a fotografové Petr Jan Juračka, Petr Slavík, Miloslav Martan, Viktorka Rys Hlaváčková, Jana Wolfová, Igor Brezovar, Vladimír Váchal, Karel Wolf, Rudolf Švaříček, Jan Rendl, Lukáš Zeman, Tereza Tobiášová, Erika Valkovičová a další.

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se také letos konají v souběhu s výstavou obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. (Více na webu www.holidayworld.cz)

Dle TZ zpracoval Miroslav Navara

Líbil se Vám náš článek?