Ve znamení ryb aneb Rybářský výlet v areálu Valašského muzea

Plakát s obrázkem kapra zvoucí do Valašského muzea v přírodě na rybářský výletVe znamení ryb aneb Rybářský výlet..

V rámci oslav 90tého výročí založení Valašského muzea se po pěti letech vrací do programové nabídky pořad Ve znamení ryb.
Rybářství patří právem k nejstarším zdrojům lidské obživy. V současnosti je rybolov udicí sportem, zábavou i formou odpočinku. Tradiční rybářské výlety, které se konaly v různých částech Valašska, přiblíží muzeum návštěvníkům v sobotu 22. 8. 2015 již po desáté v programu „VE ZNAMENÍ RYB”.
Areál Mlýnské doliny bude od 9.00 do 18.00 hodin oživen atraktivními ukázkami živých sladkovodních ryb, prezentací používaného rybářského nářadí, včetně ukázek tradičních řemesel spojených s rybářstvím – výroba sítí, vázání umělých mušek aj. Na své si přijdou i gurmáni, pro které je připraven bohatý sortiment tradičních rybářských specialit,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Valašské muzeum v přírodě

 • představuje lidovou kulturu v národopisném regionu Moravské Valašsko
 • Jeho součástí jsou 4 areály –
  • nejstarší areál Dřevěného městečka
  • největší areál Valašské dědiny
  • nejmenší a nejmladší areál Mlýnské doliny
  • a malebné stavby na Pustevnách
 • Adresa: Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Palackého 147; 756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Rybáři i nerybáři si mohou zachytat a zkusit své štěstí v muzejním hamerském rybníku. A kdo neví jak na to, může se přiučit u rybářů profesionálů, kteří předvedou své umění.
Nedílnou součástí programu je i ukázka pasování na rybáře. Děti i dospělé pobaví Vodnické pohádky v podání DIVADLA V BATOHU a pravý VODNÍK RAMBOUSEK. Celou atmosféru umocní Dechová hudba Veselá šestka.
V netradičním prostředí Mlýnské doliny se nacházejí funkční technické stavby na vodní pohon – valcha, mlýn, pila a harm. Zajímavou podívanou nabízí i naše vozovna, kde je instalována expozice „Dopravní prostředky na Valašsku”. Výstava představuje svým zaměřením různé formy dopravních prostředků, které se využívaly v zemědělství, lesnictví, při obchodní činnosti a osobní dopravě.

Líbil se Vám náš článek?