V Kitzbühelu startuje rakouská zimní sezona

 

Kitzski je první v celé zemi

Lyžařka na Rakouské sjezdovceTamní areál zimních sportů s optimismem, navzdory komplikované době poznamenané virem z Číny, se připravil na zimní sezónu 2021/22. Jakmile to počasí dovolí, zahájí technické zasněžování. Týmy postupně přecházejí na zimní provoz a na nadcházející lyžařskou sezónu jsou chystány lanovky, kompletní síť skibusů i vše ostatní. V souvislosti s pandemií také KitzSki vypracovalo komplexní bezpečnostní koncepci. Týká se restaurací i moderních přístupových řešení. V e-shopu KitzSki (shop.kitzski.at) je možné zakoupit jednodenní jízdenky i zcela nové produkty střediska se slevou za včasný nákup.

 

Kitzski (Kitzbühel, Kirchberg, Mittersill) zahájilo sezónu na Resterkogelu 30. října a otevřelo tak zimní sezónu 2021/22. Až do prosince zde budou upravovány tradičně skvělé sjezdovky nejlepšího lyžařského střediska na světě (skiresort.de). Přípravy vrcholí, marketingové aktivity jsou v plném proudu a doladěna byla i bezpečnostní koncepce na ochranu před koronavirem. Mgr. Anton Bodner, předseda představenstva společnosti Bergbahn Kitzbühel, hledí na nadcházející zimu s důvěrou: „Jsme velmi spokojeni s průběhem předprodeje sezónních jízdenek. Kromě toho přicházíme s mnoha inovacemi, které lyžaře jistě nadchnou. Velmi důležitý je pro nás fakt, že jsme za svou bezpečnostní koncepci získali zlatou trofej ‚COVID-19-Sicherheitstrophy‘ a od návštěvníků jsme rovněž obdrželi velmi pozitivní zpětnou vazbu,“ konstatuje.

 

Novinka: P3 Lounge a vylepšení orientačních pomůcek v lyžařském areálu

Přímo vedle horské restaurace Pengelstein nahradí od prosince starý bar se slunečníky nový, útulný P3 Lounge. Bude vítaným místem setkávání pro všechny, kdo si chtějí vychutnat 360° výhled na okolní hory ve stylovém prostředí. Na fasádě P3 Lounge je moderní infosystém, který poskytuje lyžařům důležité informace (např. plán sjezdovek, stupeň lavinové výstrahy apod.) a tak usnadňuje orientaci v celém areálu. Za tímto účelem byly navíc na neuralgických bodech lyžařského střediska instalovány nové LED tabule s mapou sjezdovek. K lepší orientaci zde přispívají také známé KitzSki fotopointy, jako jsou nápisy KitzSki na Steinbergkogelu nebo u horní stanice Hartkaseru, které jsou zároveň oblíbeným místem setkávání.

 

Na hory udržitelně

Ohledně dopravy do KitzSki udělalo toto lyžařské středisko v letošním roce opět důležitý krok směrem k udržitelnosti. V zájmu pohodlného a ekologického cestování navázalo spolupráci s bavorským autobusovým

dopravcem Geldhauser (‚KitzSkiXpress‘) a Rakouskými spolkovými drahami (‚Nightjetem za sněhem‘ a ‚Railjetem za sněhem‘). V samotném lyžařském areálu lze v případě potřeby využít skibusy nebo vlaky (v rámci nabídky ‚Streifzug‘), které jsou během dne s platnou jízdenkou na lanovku zdarma.

 

Výhodné online jízdenky – pouze do vyprodání zásob

Radost ale budou mít i ti, kteří místo sezónní jízdenky raději investují do jednodenních. „Poprvé nedošlo ke zvýšení ceny za jednodenní vstupenku. V nadcházející zimní sezóně obdrží každý, kdo si zakoupí v předstihu na e-shopu jednodenní nebo vícedenní vstupenku, automaticky slevu za včasný nákup. Nákup jízdenek na lanovky online se tedy vyplatí,“ doporučujeuje Mgr. Christian Wörister, člen představenstva společnosti Bergbahn Kitzbühel. Všem hostům je nyní k dispozici nová pomůcka, díky které se lépe zorientují ve výběru nabídek. Kalkulačka jízdenek, nový online nástroj na stránkách kitzski.at, lyžařům v budoucnu pomůže zvolit si vhodnou jízdenku.

 

Smartphone místo karty – skipas nové generace

Myšlenkou průkopnického projektu „Smartphone-Ticket“ vytvořeného ve spolupráci s rakouskou firmou SKIDATA je možnost nainstalovat si aplikaci a stáhnout si požadovanou jízdenku na lanovku. Po aktivaci aplikace (Mobile Flow) se tak chytrý telefon stává 100% digitální alternativou ke klasické KeyCard. V zimní sezóně 2021/22 bude jízdenka pro chytré telefony k dostání a využití na Gaisbergu, Kitzbüheler Horn a Resterhöhe. Zakoupit ji lze na webu shop.kitzski.at.

 

NOVINKA: Skimovie trasa na sjezdovce č. 16: Streiteck

Na nové trase skimovie ve spodní části sjezdovky č. 16 (Streiteck) mohou milovníci lyžování zakusit pocit profesionálního závodníka. Trasa skimovie je dlouhá 280 m, jedná se o obří slalom a její využívání je zdarma. Videa a fotografie pořízené na skimovie trase jsou přístupné po zadání čísla Keycard na skiline.cc.

 

KitzSki jde do světa

Speciální bonus získají i ti, kdo vlastní Ikon Pass. Od zimy 2021/22 zahajuje KitzSki spolupráci s Ikon Pass, který sdružuje několik skipasů a skýtá přístup do 47 mezinárodních lyžařských destinací. „O to více nás těší, že jsme byli do celosvětové sítě Ikon Pass přijati jako první a v současné době jediné lyžařské středisko v Rakousku. Internacionalizace bude i v oblasti zimních sportů navzdory pandemii koronaviru pokračovat a proto je pro nás důležité, že je KitzSki od samého začátku partnerem Ikon Pass v Evropě, v souladu s heslem ‚Jako první na svahu. Každý den‘,“vysvětluje Christian Wörister.

 

Osobní zimní pohádka

Proslulé alpské město s téměř 130-letou slavnou lyžařskou historií – Kitzbühel s rekreačními vesnicemi Reith, Aurach a Jochberg je známé po celém světě jako zimní prázdninová destinace s tradicí a neobyčejným šarmem. Dr. Viktoria Veider-Walser, jednatelka organizace Kitzbühel Tourismus, hledí na letošní zimu s důvěrou. „Po mimořádně úspěšné letní sezóně už se těšíme na nadcházející zimní měsíce. Děláme vše pro to, abychom letos hostům umožnili prožít bezstarostnou zimní dovolenou. Aktuálně platná opatření svědomitě dodržujeme a kromě toho chystámei další kroky, Všichni zúčastnění se musí na zimu připravovat už dnes. Další zrušení zimní sezóny by bylo nepřípustné. Z tohoto důvodu se také Kitzbühel Tourismus snaží uplatňovat nanejvýš odpovědný přístup k bezpečnostním opatřením, a to jak u zaměstnanců, tak u hostů“.

 

Start na Resterkogelu

Zahájení zimní sezóny v KitzSki proběhlo 30. října na Resterkogelu. Ideálních podmínek v tomto tréninkovém centru využívají především juniorští závodníci a lyžařská elita Rakouského (ÖSV) a Německého (DSV) lyžařského svazu. Wolfgang Maier, sportovní ředitel DSV, doufá, že budou sjezdovky otevřeny nejen pro vrcholové sportovce, ale i pro všechny ostatní milovníky sněhu. „Po uplynulé zimní sezóně, kdy jsme nemohli provozovat zimní sporty, jdeme do zimní sezóny 2021/22 s důvěrou. Region Kitzbühel a KitzSki budou velmi důležitými partnery,“ říká.

 

MiroslavNavara/TZ