Ty nejlahodnější letní dezerty připravíte s Baileys

Čím se liší milovník sladkého od skutečného požitkáře? Je to smysl pro dokonalost, kterou uspokojí jen výjimečně dobré dezerty a sladká pokušení se schopností vzrušit chuťové pohárky, jak to zvládne jen božská mana. Delikátní spojení jemné irské whisky s kvalitní smetanou v likéru Baileys Original Irish Cream přináší dokonalý zážitek jak ve své čisté podobě na ledu, tak v kombinaci s kávou, zmrzlinou i dalšími dezerty. Vychutnejte si osvěžující kombinace s Baileys, které vám nedají možnost na letošní léto zapomenout.

Sametově jemný likér Baileys vybízí ke spoustě možností, jak si zpříjemnit léto. Ten nejluxusnější chuťový zážitek si však užijete jedině tehdy, kdy si pro svou chvíli na dokonalý dezert najdete dostatek klidu. Jedině tak budete schopni maximálně navnímat intenzivní prožitky z chuti, kterou vám Baileys přichystá.

Ledová káva s bílou čokoládou

Ingredience:
200 ml Baileys Original
100 g bílé čokolády, nakrájené na kousky
50 ml mléka
300 ml tučné smetany, lehce vyšlehané
500 ml silné kávy, vychlazené
Pokrájené pekanové ořechy, kousky bílé čokolády, karamelový toping

Postup:

Rozpusťte čokoládu v teplém mléce a rozmíchejte dohladka. Po vychladnutí vmíchejte 2 polévkové lžíce našlehané smetany. Nalijte čokoládovou směs do misky se zbývající smetanou a opatrně vmíchávejte, dokud nebude pěna hladká.

4 lžíce čokoládové pěny vložte do uzavíratelné sklenice, přidejte Baileys a protřepejte, dokud se směs nepropojí.

Zbylou pěnu vložte na chvíli do lednice.

Do 4 sklenic dejte několik kostek ledu. Rozdělte směs s Baileys do sklenic. Zalijte kávou, navrstvěte pěnu, posypejte pekanovými ořechy a kousky čokolády. Přelijte karamelovým topingem a ihned podávejte.

Medové affogato

Ingredience:
200 ml Baileys Original
8 kopečků zmrzliny s čokoládovými kousky
Kousky křupavých sušenek
Med
Čokoládová poleva
8 zchlazených shotů espressa

Postup:

Do 4 sklenic dejte po jednom kopečku zmrzliny. Přidejte pár kousků sušenek, zalijte trochou čokoládové polevy a medu. Přidejte druhý kopeček zmrzliny a zopakujte vrstvení.

Každou sklenici ozdobte kusem sušenky, přelijte 50 ml Baileys a 2 shoty espressa.

Zdroj foto: archiv spol.