Tohle si za rámeček rozhodně dejte!

Chcete změnit vzhled interiéru? Pokud to pomůže tomu, abyste se v něm cítila šťastnější, je rámování nebo pořízení nového zrcadla správnou volbou. Dobře zvolený rám či vhodně umístěné zrcadlo dodají vašemu bytu zcela jiný nádech i styl. Zeptali jsme se odborníka.

Trendem v interiérovém designu jsou prý zarámovaná zrcadla… Je to tak, a proč bych si ho měla pořídit?

Zrcadla byla dlouhá léta zanedbávána a stala se z nich jen funkční součást bytu. Z důležitých míst, jakými je například obývací pokoj, nebo ložnice, byly odsunuty do koupelen a tmavých chodeb. Přitom se zrcadlo může stát magickou součástí vašeho domova. Vhodně umístěné zrcadlo prostor prosvětlí a dodá mu velikost, což je v nově stavěných bytech, i rekonstruovaných panelákových, zapotřebí. Navíc: Dnešní interiéry mají obvykle problém s tím, že jim chybí centrální bod, kam by směřoval pohled příchozího, či spíše je nahrazený něčím, co nechceme, jako je velký televizor, přeplněná obytná stěna apod. Zrcadlo s elegantním rámem prostor dokáže dodefinovat a dodat mu právě tento chybějící prvek, na který podvědomě směřují pohledy, které automaticky prostor vnímají jako větší a příjemnější.

Mám sadu medailí ze zápasů dcery, ale jeden řemeslník mi je odmítl zarámovat, že to není možné. Přitom jsem to někde v designovém časopise viděla, kdo mi tedy pomůže a je to tak těžké?

Rámování vzpomínek a drobností, které ilustrují náš život a naše nejdůležitější vzpomínky se ze zahraničí pomalu dostává i k nám. Protože je to žhavá novinka interiérového designu, ne každý řemeslník ji zvládne na jedničku a podle vašich představ. Jsou to ale úžasné a zcela jedinečné a osobní obrazy a je skvělé, že je lidé doma mají namísto masových reprodukcí odněkud z obchodních domů.

Ve skutečnosti není problém zarámovat v podstatě cokoli, rámují se tak golfové míčky, památná trsátka, první dětské botičky, sportovní dresy, LP desky, ale i celé kytary. Ve svém domově tak okolo sebe máte vždy to, co je pro vás nejdůležitější. S vhodným rámem je to navíc i jedinečný a zcela osobitý designový doplněk.

Odborník: Petr Matějíček, majitel Frame-it.cz