Tip na víkend:Na Pivovarskou louku se slétnou dravci..

Ukázky dravců u pivovarského muzeaaby předvedli, co dokážou nejen ve vzduchu. V sobotu 4. června od 10 hodin proběhne v Hanušovicích na louce u Pivovarského muzea největší přehlídka dravců. Organizuje ji pivovar Holba ve spolupráci s organizací Seiferos. K vidění bude na 60 dravých ptáků celkem 24 druhů.
Rozhodně nepůjde o žádnou cirkusovou atrakci, naopak. Dravci se představí v přirozeném prostředí. Na ty co přijdou čeká poutavý a současně naučný program, zpestřený letovými a loveckými ukázkami.

Kde koupit oblečení a obuv do přírody?
obrázek k upoutávce na kvalitní oblečení do přírody Faramugo a pracovní a trekovou obuv PrabosOutdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo, obuv Prabos a Bennon najdete na našem eshopu. Navíc pokud zadáte tento kód 9NFHJDCD pro naše čtenáře, máte při objednávce nad 1000,-kč dopravu zdarma!

Více zde

Sokoli, rarozi, jestřábi i orli budou létat přímo nad hlavami návštěvníků, aby se poté mohli snést na atrapy kořisti. Bude možné je nejen sledovat, ale naučit se je i poznávat.  Početné zastoupení budou mít i sovy, od nejmenšího kulíška až po výra. Návštěvníci mohou  počítat se zajímavým výkladem i focením s dravcem na ruce. Takže si mohou připadat jako zkušení sokolníci. Přehlídka dravců je určená veřejnosti a je bezplatná. Stylové zázemí poskytne Pivovarská restaurace s příjemným personálem a Ryzím pivem z hor.

 

 

Pivovarské muzeum Hanušovice
  • Pivovarská 265 788 33 Hanušovice
  • Zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte tady například dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod

Webové stránky muzea