SUPERSNÍDANĚ: JOGURT SE SEMÍNKY, KUSTOVNICÍ A MALINAMI

Zdravá snídaně: jogurt se semínkyS přicházejícím podzimem nadešla chvíle, na níž obvykle dospělí na rozdíl od dětí už toužebně čekali. Školákům začala povinná docházka. S prvním zvoněním se ale do domácností vrátil i ranní snídaňový chaos. Zapomeňte na připálené toasty nebo vysušená míchaná vejce a připravte si super snídani, která je hned hotová a dodá vám spoustu zdravé energie.

Směs poctivého bílého jogurtu, sušené kustovnice, známé z tradiční čínské medicíny, a semínek vás postaví na nohy nejen po ránu. Navíc si ji můžete připravit do zásoby a schovat do lednice na dobu, kdy vás bude tlačit čas, nebo budete mít chuť na něco zdravého na zub.

Doba přípravy: 10 minut

Na porci pro jednu osobu budete potřebovat:

  • 2 lžíce agávového sirupu
  • 250 gramů bílého selského jogurtu Hollandia
  • lžíce zlatých lněných semínek
  • lžíce kustovnice
  • lžíce konopných semínek
  • hrst malin
Postup:

Základ v podobě bílého jogurtu osladíme agávovým sirupem a přimícháme lněná semínka. Následně necháme dezert odpočinout (nejlépe přes noc), semínka tak budou mít možnost změknout. Před podáváním přidáme konopná semínka a maliny. 

Tip: Lněná semínka se právem označují jako superpotravina. Aby je tělo využilo naplno, je třeba je pořádně rozkousat, což se nemusí vždy podařit. Můžete tedy rovnou v obchodě sáhnout po sáčku již drcených semínek nebo si je doma před použitím sami rozmělněte. Použít k tomu můžete moždíř nebo třeba mlýnek na koření nastavený na hrubé mletí.

BIO potraviny z našeho eshopu
BIO sirup z agáve v balení od firmy BIO NebioLněná semínka, sirup z agáve a goji potřebné k přípravě tohoto receptu koupíte v našem eshopu. Naleznete zde širokou nabídku BIO potravin, produktů pro vegany a vše pro zdraví životní styl. Navíc pokud zadáte tento kód: 9NFHJDCD pro naše čtenáře, máte při objednávce nad 1000,-kč dopravu zdarma!

Do obchodu

Líbil se Vám náš článek?