Super víkend v Litoměřicích

Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní GASTRO FOOD FEST. 6. ročník festivalu proběhne 2. – 3. června na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Návštěvníci se mohou těšit na speciální kuchařské show, které opět předvedou Ti nejlepší nejen z oboru gastronomie, např. Marek Raditsch, Radek Šubrt, Lukáš Hejlík či Petr Rychlý.

Pokrmy důmyslně sladěných ingrediencí a delikátních chutí nabídne přes 70 vystavovatelů. Novinkami pro návštěvníky budou hadí maso, žabí stehýnka nebo krokodýlí maso. Chybět nebudou hmyzí pokrmy, fois gras, trhané maso, Burgery, vietnamská a thajská kuchyně, indická kuchyně nebo sushi. Na menu budou čokoládové lanýže, cakepops, bubble vafle nebo populární rolovaná zmrzlina. Pokrmy doplní české, moravské i zahraniční víno, prémiové rumy Tortuga, speciální edice piv, čerstvě pražená káva nebo cappuccino s tváří, na jehož mléčnou pěnu je možné vytisknout jakoukoliv fotku. Chybět nebude také doplňkový prodej delikates.

Letošní ročník festivalu navíc přinese mnohá překvapení.

Hala G se promění v prvorepublikovou kavárnu a restauraci s pokrmy z této doby. Spojení s jahodovými slavnostmi nabídne tradiční i netradiční delikatesy z jahod. Pro dětské návštěvníky bude připraven speciální program v podobě dětského koutku, skákacího hradu, malování na obličej a drobných dárků. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci odnést na fotografii z foto koutku, který bude nabízet množství historických rekvizit k oslavám 100. výročí založení ČSR či jahodových slavností. Při sobotní návštěvě festivalu navíc návštěvníci získají vstup také na Litoměřický hrozen, který se koná na Hradě Litoměřice od 10 do 22 hodin. Obě akce budou kyvadlově propojeny výletním vláčkem.

Generálního partnera pavilonu A Gastro Food Festu a předního dodavatele zařízení pro gastronomii společnost ELKUS s.r.o., bude opět prezentovat ELKUS RETIGO TÝM. Mimo zajímavé tříchodové menu si pro návštěvníky připravili soutěž o velice hodnotné ceny – grilovací desku NordLine GP 01 a elektrickou fritézu F-5E. Hlavní cenou je pak ubytování pro 2-3 osoby na Mayské riviéře v Mexiku.

Líbil se Vám náš článek?