Soutěžící v pořadu Prostřeno! vyhráli celkem již přes 17 milionů

Oblíbená docu série Prostřeno! je vysílána již desátým rokem. Za tu dobu přinesla soutěžícím nemalé výhry, i relevantní sociální průzkum. V kuchyni jsou zkrátka lepší ženy. I když jinak: Muži jsou kreativnější, ženy pečlivější.  

Více než v 80% soutěžních týdnů si výhru sice odnesly ženy, může to být ale také proto, že celkově je více účastnic žen, než mužů. Těch postupně přibývá, stejně jako exotických jídel, která připravují. V soutěži se celkem objevilo 1764 účastníků, kteří bojovali o výhru. Přípravou celkem 8800 chodů.

Mezi soutěžící byla rozdělena výhra v celkové výši 17 425 000 Kč. Diváci si za účast odnesli 480 000 Kč. A to již jsou výhry, kvůli kterým se vyplatí přihlásit se do soutěže.

Chcete vědět, jaká jídla vedou v meníčkách soutěžících? Je zajímavé, že tradiční české hity a stálice, jako např.  guláš, řízek s bramborovým salátem nebo i vepřo-knedlo-zelo, obalovaný sýr, se v Prostřenu vařily spíše výjimečně. Neméně zajímavé je, že nikdy nebyla v rámci soutěžního menu servírována koprová omáčka. Stejně tak je na blacklistu soutěžících rajská omáčka, která je pro slavnostní soutěžní menu považována za příliš obyčejnou.

Pod vlivem nestora české kuchyně Zdeňka Pohlreicha se v poslední době často objevují i pracnější  a pomalejší recepty dušené na víně – hodně populární  jsou „jeho“ líčka s kaší, hovězí po burgundsku, peče se svíčková…

Zkrátka od klasiky se přechází k moderní kuchyni a ta také stále častěji vítězí. U diváků I soutěžících.

Pokud milujete vaření i dobré jídlo, neváhejte a přidejte se k těm, kteří pořadem prošli, prostírali a předvedli národu své kuchařské umění. Stále můžete vyhrát hlavní cenu šedesát tisíc korun, plus deset tisíc k tomu jako vítěz diváckého hlasování. A diváci rádi oceňují fér jednání i profesionalitu v kuchyni. Pokud chcete pomoci svému favoritovi, můžete pro něj hlasovat na https://prima.iprima.cz/prostreno

Zdroj foto: archiv společnosti

Líbil se Vám náš článek?