Sny se mají plnit

Snít se musí a sny nás doprovází celý život. Od splnění nás dělí někdy jen krůček a je potřeba si jít štěstíčku naproti a nebát se.

To jsem měla možnost vidět v podání dvou mladých lidí, kteří snili o své vlastní kavárně. A jejich sen se jim opravdu vyplnil. OTEVŘELI SVOJÍ VLASTNÍ KAVÁRNU. Ale nebudu předbíhat událostem a pěkně pomalu, jak jsem se tam vlastně dostala.IMAG4563

Vyrazila jsem si na výlet do Ústí. Ať si kdo chce, co chce, říká, že je to město průmyslu a prostě divné město. Nikomu nic nelze vyvracet, ale já jsem měla možnost vyrazit na výlet a vidět město úplně jinýma očima. Navštívila jsem hrad Střekov, zoologickou zahradu, zámek v Trmicích s výstavou modelových kolejišť, stavební kuriozitu, kterou zastupuje kostel Nanebevzetí Panny Marie se šikmou věží, výletní zámeček Větruše s přírodním a zrcadlovým bludištěm.

Při výstupu na Větruši jsem dostala tip na dobré jídlo a otevření nové kavárny. Prý bychom neměli zahálet a dojít se podívat a ochutnat, co nabízí. A že jí otevřeli milovníci dobré a kvalitní kávy a domácích produktů, kteří si splnili svůj sen. O tom jsme se později přesvědčili i my. Náš další směr byl tím pádem jasný.

received_1106755226001848Kavárnička se jmenuje C´UP coffee up a nachází se kousek od Restaurace pod Lampou, kde jsme byli na úžasném obědě. Nabídku v kavárně měli opravdu pestrou. A co zde nenaleznete? Nenarazíte zde na kávu od komerčních řetězců, ale pouze výběrovou kávu, kterou odebírají z pražíren po celé České republice a čas od času i z německého Berlína. Nechybí ani kvalitní sypané čaje, čokoláda, nebo domácí sirupy vlastní výroby. Vyzkoušet můžete kávu připravenou alternativním způsobem, např. v aeropressu či v Chemexu. V neposlední řadě potěší i milovníky dobrého vína a pivní gurmány. A také nezapomněli na naše plná břicha, takže jsme si pochutnali na sladkých variacích domácích cupcakes, dortu Red Velvet, Brownies, ale i na slaných variacích v podání cibulového a špenátového quiche.

received_1106754246001946My jsme si dali ze slaných a sladkých variací vše. Ochutnali jsme i pivečko, které bylo z domácího pivovaru Varndsdorf a co se kávy týká tak jsme vyzkoušeli: irskou kávu, Cappuccino, Flat white, Espresso i kávu z Aeropressu a Chemexu. Dá se říct, že snad skoro všechno, co se dalo. Že vám připadají názvy jako v hodině chemie? Není se čemu divit, protože i příprava byla jako ve správné kavárenské laboratoři. Kdo neuvidí, neuvěří. Nesmím také zapomenout na domácí mátovou a broskvovou limonádu. Naše chuťové buňky byly uspokojeny na maximální míru a výlet do Ústí se stal gastronomickým zážitkem.

Můžu jen doporučit, pokud si chcete opravdu užít se vším všudy, vyrazte sem a zjistíte, že sny se opravdu plní a že se dá podnikat opravdu s láskou.

Vaše BLONDÝS

IMAG4572 IMAG4575 received_1104679626209408 received_1106754829335221received_1106754696001901