Slavnosti v údolí řeky Křinice a jízdy historických tramvají

Žlutý vůz historické tramvaje v Saském Švýcarsku

Divoký západ v Křinickém údolí..

Během posledního červencového víkendu se v Křinickém údolí očekávají tisíce návštěvníků. Již 18. ročník Křinických slavností konaný pod heslem “Divoký západ v Křinickém údolí” letos chystá kromě hudebního a rodinného programu opět i mimořádné jízdy historických vozových souprav Křinické tramvaje “Kirnitschtalbahn”.

obrázek historické tramvaje s průvodčím v Saském ŠvýcarskuStávající pravidelný jízdní řád Křinické tramvaje se rozšíří nasazením všech zdejších historických vozů, včetně soupravy MAN z roku 1928. Cestující, kteří se rozhodou pro jízdu muzejními soupravami, musí počítat se zvýšeným tarifem. Obdrží však stylové jízdenky vycházející z originálů používaných ve třicátých letech. V sobotu i v neděli je možné navštívit a prohlédnout si nejen depo Křinické tramvaje, ale i přilehlou solární elektrárnu. V areálu je pro návštěvníky připraveno pestré tržiště, kde bude k mání i všelicos související s tramvajemi a děti se mohou vydovádět na skákacím hradě nebo si zahrát rafinovanou ranžírovací hru. V depu jsou mimo jiné ke shlédnutí i úžasné modely železnic.

krinicke-slavnostiJiž během páteční noci pořádají některá pohostinství v Křinickém údolí večerní či noční akce. Křinická tramvaj rozveze hosty do Sebnitz a Bad Schandau dokonce i v noci z pátku na sobotu. Odjezd na párty z Bad Schandau zajišťuje spoj v 17:26, ze Sebnitz v 17:10 pak autobusová linka 241 s přestupem v Hinterhermsdorfu (od 18:20). V sobotu i v neděli jezdí autobusy na lince 241 podle mimořádného jízdního řádu téměř každou půlhodinu až do noci.Trasa: Bad Schandau vlakové nádraží – Křinické údolí/Kirnitzschtal – Hinterhermsdorf – Saupsdorf – „Ottendorf Gasthaus“ – Sebnitz a zpět. Novodobý vůz typu Gotha (Gothawagen) bude zdarma pendlovat mezi zastávkou Am Kurpark a tramvajovým depem. Pravidelná tramvajová linka k Lichtenhainskému vodopádu a zpět bude posílena o jízdy historických tramvajových souprav z let 1926,1928 a 1938.

krinicke-slavnostiBěhem 18. Křinické slavnosti budou vydávány zvláštní celodenní jízdenky platící na trase Křinické tramvaje a autobusové lince 241. Rodinná celodenní jízdenka  přijde na 20 EUR, obyčejná celodenní stojí 9 EUR, zlevněná 4,50 EUR. Vstup na samotnou Křinickou slavnost není zpoplatněn.

Dostatek parkovacích míst naleznou návštěvníci u vlakového nádraží v Bad Schandau. Od nádraží se dostanou autobusem přímo na místo konání slavnosti. Do města Bad Schandau je možno se od nádraží dostat i přívozem. Z parkoviště na Labském nábřeží v Bad Schandau je to pěšky jen cca 10 minut k parku, resp. zastávce Kurpark, kde už na návštěvníky čeká Křinická tramvaj.

Křinické slavnosti
  • TIP: S jízdenkou Labe-Elbe můžete získat celodenní festivalovou jízdenku na festivalovou dopravu včetně tramvaje Kirnitzschtalbahn a historického autobusu za zlevněný tarif
  • KDY: 24.–26.07.2015
  • KDE: v údolí řeky Křinice, kterým projíždí historická horská tramvaj Kirnitzschtalbahn
  • PARKOVÁNÍ: v Bad Schandau u Labe nebo na nádraží “Bad Schandau”
  • FESTIVALOVÉ JÍZDENKY: celodenní jízdenka 9 €/ 4,50 € | celodenní rodinná jízdenka 20 € | Do 6 let zdarma. | S platnou jízdenkou VVO máte nárok na zlevněný tarif.

Další články:

Klub českých turistů uspořádal Mezinárodní setkání na Stezce Českem

První ročník letního Mezinárodního setkání na Stezce Českem se konal na Šumavě na turistické chatě Prášily ve dnech 6. – 9. června. Slavnostní zahájení proběhlo v pátek 6. června.

Líbil se Vám náš článek?

Mlékárna Valašské Meziříčí byla oceněna v rámci soutěže Mlékárenský výrobek roku hned čtyřikrát

Ministerstvo zemědělství, Českomoravský svaz mlékárenský, Český komitét Mezinárodní mlékařské federace, Sekce pro mléko při Potravinářské komoře České republiky společně s Ústavem mléka, tuků a kosmetiky VŠCHT Praha vyhlásili vítěze v rámci soutěže MLÉKÁRENSKÝ VÝROBEK ROKU 2024. Mlékárna Valašské Meziříčí byla oceněna celkem čtyřikrát.

Líbil se Vám náš článek?

Blíží se finále 16. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2024″a 14. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2024“

Trvání obou soutěží představuje nejen jistou kroniku vývoje snah našich výrobců o posun v kvalitě potravin, ale současně i nepřerušenou stopu chuťových zálib a preferencí českých spotřebitelů. Absolutní nezávislost členů poroty je současně zárukou objektivity. Znamená to, že jakmile se při nákupech setkáme s logem České chuťovky v regálech se zbožím, můžeme se do značné míry spolehnout, že nákupem nebudeme zklamáni – jak po stránce kvality, tak i chuti.

Líbil se Vám náš článek?

Cestovní ruch začíná respektovat udržitelnost

Řada oblíbených destinací cestovního ruchu to dává intenzivně najevo – hrozí přetlak návštěvníků, projevují se negativní dopady, někdy až nenávratné škody – je třeba na to reagovat.

Líbil se Vám náš článek?

Hamburk vyřešil dopravu při mistrovství Evropy 2024

Hanzovní město očekává v červnu ve dnech zápasů mistrovství Evropy ve fotbale tisíce hostů z Německa, Evropy i celého světa. Zde – v jednom z deseti pořadatelských měst – se na stadionu Volksparkstadion odehraje pět zápasů EURO 2024.

Líbil se Vám náš článek?
Líbil se Vám náš článek?