Slavnost potravinářů na půdě parlamentu ČR

V pořadí již 13. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2021 a Dětská chuťovka 2021 přinesl úspěch celkem třiapadesáti českým firmám. Jejich představitelé převzali na slavnostním vyhlášení výsledků v úterý 2. listopadu t. r. v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny, vyrobené v České republice.

 

Značkou ČESKÁ CHUŤOVKA 2021 se tak může nově pyšnit 184 výrobků a značkou DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2021 pak dalších 16. Titulem Rytíř české chuti byl poctěn Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny Beta. Díky jeho zaujetí pro zavádění nových technologií a inovačních postupů při dosahování trvale nejvyšší kvality masných výrobků získala jeho firma již desítky ocenění Česká a Dětská chuťovka při stále rostoucí přízni zákazníků.

 

Česká chuťovka si jako nezávislá iniciativa potravinářských odborníků vybudovala za 13 let své existence Stabilní postavení mezi uznávanými značkami kvality potravin, vyrobených v České republice. Mnozí výrobci se proto do soutěže opakovaně a rádi vracejí, protože právě na vynikající chuti svých výrobků si stejně jako jejich zákazníci zakládají. Získaná ocenění Česká chuťovka a Dětská chuťovka tak pro ně znamenají i nezanedbatelný marketingový přínos. Jak opakovaně potvrdily i výsledky letošní soutěže, rozmanitost, ale zejména kvalita a vynikající chuťové parametry potravin, ucházejících se o obě značky, se rok od roku zvyšují a spotřebitelé si tak mají opravdu z čeho vybírat. Opět se také ukázalo, že má-li potravina skutečně chutnat, musí být vyrobena z kvalitních vstupních surovin a to šetrnými postupy při respektování specifických preferencí českého spotřebitele. Takto vyrobené potraviny pak často svou kvalitou i chutí předčí i ty nejlepší zahraniční.

 

Kdo si chce opravdu pochutnat a navíc si případně srovnat své vlastní chuťové preference s verdiktem odborné či dětské poroty, nalezne seznam jak těch letošních, tak i v předchozích letech oceněných potravin, pyšnících se značkou ČESKÁ CHUŤOVKA nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA na www.ceskachutovka.cz nebo www.facebook.com/ceskachutovka. Zájemcům je k dispozici rovněž přehledná interaktivní Databáze vítězů České chuťovky a Dětské chuťovky www.mark-as.cz/chutovka

 

Iniciativy, věnující se zkoumání a propagaci kvality české gastronomie jsou trvalým nástrojem, obohacujícím životní styl občanů Česka a vodítkem k výběru nejen dobrých, poctivých ale i zdraví prospěšných výrobků na potravinovém trhu. Poslouží nejen k volbě nákupů k běžné denní spotřebě, ale i k výbavě na cesty, na grilování, pikniky, rauty, slavnosti apod. Co přát tomuto druhu akcí? Jak říkají krátce a výstižně Angličané a Američané: „Long life!“…Budeme se těšit na Chuťovky roku 2022!

Miroslav Navara/TZ

Líbil se Vám náš článek?