Samička právě narozené žirafy Rothschildovy má jméno Anastasia

 

[slideshow_deploy id=’6349’]

Mládě žirafy Rothschildové s maminkou ve výběhu zoo Liberec

Další skvělá zpráva ze ZOO Liberec..

ZOO Liberec má od středečních ranních hodin zbrusu nový přírůstek ve skupině žiraf Rothschildových. Krásná a silná samička, která dnes dostala jméno Anastasia je potomkem samice Twigy (narozená v ZOO Liberec v roce 2006) a devítiletému samci Mikeovi (v Liberci od roku 2008,  přišel ze ZOO Arnhem/NL).

Porod proběhl v izolovaném boxu bez komplikací a bez asistence ošetřovatelů. Samička měří na výšku asi 170 cm a její hmotnost činí přibližně 60 kg. Již několik desítek minut po příchodu na svět se Anastasia statečně postavila na své dlouhé, ale v tu dobu dosti nejisté nohy. První kroky po liberecké půdě poznamenalo logicky i pár vratkých pádů na podlahu žirafí expozice. Vše se ale dělo pod dozorem žirafí matky a ošetřovatelů. Samička se však po chvilce odpočinku vždy dokázala opět sama postavit.

Mládě žirafy Rothschildové se tulí k mamince v zoologické zahradě v LiberciMládě se zdá být zdravotně v pořádku a za několik dnů (cca týden) by mělo být schopné následovat matku a ostatní žirafy do venkovního výběhu.Žirafí skupina se rozrostla o dalšího jedince opět po necelém roce a půl. V březnu 2014 se jednalo o samici Niobe. Liberecká skupina žiraf Rothschildových je aktuálně sedmičlenná. V pondělí 27. 7. byl z naší zoo transportován dvouletý samec Nafari do litevské ZOO Kaunas.

 

Situace žiraf ve volné přírodě je alarmující!

V průběhu posledních 15 let se v Africe snížil počet divokých žiraf o 60 tisíc jedinců na současných 80 tisíc, v sedmi zemích dokonce tato zvířata definitivně vyhynula. Žiraf ve volné přírodě je tak nyní už méně než Liberečanů! Žirafa Rothschildova je jedním z nejohroženějších poddruhů, kterých existuje celkem devět.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=6o6Ldzh3Qso )”]

Další články z rubriky ZOO

Líbil se Vám náš článek?