S dětmi do divadla: na Ostrově Štvanice porostou housle

Ve VILE Štvanice se chystá další premiéra. Soubor Tygr v tísni připravuje dobrodružnou hudební inscenaci z poezie pro děti s názvem Ostrov, kde rostou housle. Premiéra se uskuteční 6. listopadu ve VILE Štvanice.

plakát s upoutávkou na divadelní představení pro dětiOstrov, kde rostou housle ve Vile ŠtvaniceV repertoáru VILY Štvanice dosud chyběl titul věnovaný nejmenšímu divákovi, ale to se od listopadu změní. Inscenace Ostrov, kde rostou housle bude pro děti od šesti let a nejen pro ně. Autorská inscenace s hudbou a písněmi Marka Doubravy a hravou scénografií potěší diváka každého věku.

Inscenace vychází z antologie světové poezie pro děti Ostrov, kde rostou housle a dalších básní z českých poetických vod. Scénář vznikal kolektivně. Každý přispěl oblíbenou básní, zážitkem z dětství, vzpomínkou na vlastní dětské hry a úniky z reality a tak vznikl příběh o dobrodružném putování dvou sourozenců, kteří se ale ve skutečnosti ocitli jen na chvíli doma sami.“ popisuje vznik této inscenace dramaturgyně Marie Nováková. Režisér Ivo Kristián Kubák doplňuje „každé dítě umí najít velké dobrodružství ve zdánlivě obyčejném světě a každý dospělý touží nakouknout dítěti do hlavy a zjistit, co se v ní vlastně odehrává.“
Tvůrci inscenace pracují s živou hudbou, zpěvem, voicebandem, zvuky, ruchy a objektovým divadlem. Obyčejné předměty se v opuštěném bytě stávají aktéry dobrodružství. Lahev šampaňského může být velrybou, prachovka papouškem a peřina sněhovou vánicí. Básně Jiřího Dědečka, Christiana Morgensterna, Jamese Krüsse, Aloise Mikulky a dalších otevírají divákům nové, fantazijní světy.

Co se stane, když maminka odejde do kina a děti zůstanou samy doma s kocourem, který miluje hudbu, se dozvíte na premiéře 6. listopadu ve VILE Štvanice a další repríza se bude konat 14. listopadu v rámci festivalu pro děti s názvem  VILOmeniny o kterém se více dozvíte zde.

Vila Štvanice
  •  VILA Štvanice, Ostrov Štvanice, č.p. 858 170 00 Praha 7

Oficiální webové stránky