Festival plný divadla a hudby: VILA Štvanice otevírá stavidla dětem

Ostrovní divadelní scéna VILA Štvanice pořádá festival plný divadla a hudby pro malé, větší i velké diváky s názvem VILOmeniny. O víkendu 14. a 15. listopadu se otevřou stavidla VILY Štvanice dětem.
inscenace Já jsem KrabatFestival VILOmeniny je určený dětem všech generací. Kromě domácích souborů (Geisslers Hofcomoedianten, Tygr v tísni a Divadlo LETÍ) na festivalu vystoupí například Malé divadlo z Českých Budějovic, Divadlo rozmanitostí z Mostu a nebo kapela Hm… se svým koncertem „Klukoviny“. Pro dospělé je připraven dále večerní koncert Minikapely, nejmenší comedy-dead-folkové kapely na světě!

V sobotu večer mohou přijít děti, dospělí i odborná veřejnost na ochutnávku ze současných evropských divadelních textů pro děti „Trojč(t)ení“, které vám v podobě tří inscenovaných čtení představí Malé divadlo, Divadlo Rozmanitostí a Divadlo LETÍ.
inscenace Já jsem KrabatTěšit se můžete na VILU, jak ji ještě nikdo nezažil. Promění se totiž celá na prostor, ve kterém můžete s dětmi strávit celý den. Kromě divadla a koncertů vás čeká „bojovka“ po interaktivních výtvarných instalacích – VILAmovánkách, hrací koutek, knižní koutek nakladatelství Běžíliška a čtyři výtvarné dílničky tematicky spjaté s festivalovými představeními. ,,A nezapomeneme ani na speciální dětské menu na baru!“ přibližuje program dramaturgyně festivalu Helena Kebrtová a dále popisuje, jak idea VILOmenin vznikala: „Řada členů z domácích souborů VILY se pravidelně věnuje divadlu pro děti a v dramaturgickém plánu této sezóny se najednou objevilo více inscenací pro dětské publikum. Založit festival cílený na malé diváky tedy bylo nasnadě. V poněkud „punkových“ podmínkách VILY vám chceme představit přehlídku inscenací pro děti, které jsou podle nás nepodbízivé, svěží a současné. Přijedou za vámi i z regionů, do kterých byste se pravděpodobně sami nevydali.“
VILOmeniny nabízí slibný program, kde si vyberou diváci od nejmenších až po ty dospělé.

A pozor, důležitá věc na závěr. Šatičky a lakýrky nechte doma. Na VILOmeninách se bude válet, patlat barvami a užívat si!

Festival VILOmeniny
  • Ostrovní festival pro malé, větší i velké diváky plný divadla a hudby
  • 14. ‒15. listopadu
  •  VILA Štvanice, Ostrov Štvanice, č.p. 858 170 00 Praha 7
  • vstupné 50,- kč

Oficiální webové stránky

Leták s programem:

Stáhnout (PDF, 313KB)

Líbil se Vám náš článek?