RegioJet plánuje se svými vlaky vstup do Rakouska

Vlak společnosti Regio jet v zastávce OtrokoviceNejvětší středoevropský soukromý a vlakový a autobusový dopravce na nedotovaných dálkových linkách, společnost RegioJet, připravuje od prosince 2017 vstup se svými dálkovými vlaky na další středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další „domovskou“ zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet.

V rámci jízdního řádu platného pro rok 2018 plánuje RegioJet nabídnout kompletní rozsah svých služeb – včetně nápojů, internetu a dalších položek zdarma – až 4 krát denně v každém směru na trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět – a to za nejlepší ceny na trhu.

služby ve vlacích RegioJet Partnerem pro rozvoj dalších dopravních služeb na rakouské straně bude významný rakouský dopravce GKB (Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH) se sídlem v Grazu – zabývající se aktivitami jak v pravidelné osobní tak i nákladní železniční dopravě, stejně jako v oblasti autobusové dopravy. Zároveň do budoucna RegioJet plánuje další rozvoj svých dopravních služeb také na rakouském trhu.

RegioJet je aktuálně například největším partnerem vídeňského letiště v oblasti přímé autobusové dopravy do a z České republiky a na Slovensko. Již nyní provozuje RegioJet více než 10 krát denně pravidelné autobusové spojení mezi Prahou, Brnem a Vídní v každém směru. Každou hodinu pak jeho autobusy jezdí mezi Bratislavou – letištěm Schwechat a centrem Vídně.