Působivé kouzlo, které nikdy nevyprchá

Stejně jako u většiny evropských národů, tak i u národů jiných světadílů patří Vánoce k nejoblíbenějším svátkům v roce. Mnozí si v tomto období připomínají narození Ježíše Krista v Betlémě, jiní zase oslavují nástup slunovratu. Města jsou slavnostně vyzdobena, výlohy obchodů se třpytí vánoční výzdobou a na náměstích září vánoční stromy, které jsou jedním ze symbolů nadcházejících svátků. Neodmyslitelnou součástí předvánoční atmosféry jsou i vánoční trhy. Zapomeňte na shon a zastavte se u stánků s krásným tradičním zbožím, zahřejte se svařeným vínem. Prožijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá. Poznejte adventní Bratislavu.

Pokud nebudete chtít trávit všechen čas na trzích, můžete se projít po Starém městě, které není příliš velké, ale poskytne řadu krásných pohledů. Působivě nasvícený Bratislavský hrad, Dóm svatého Martina nebo Michalská brána, by se měly stát vašimi cíli k navštívení. Využijte také projížďky místním Prešporáčikom, který Vás vyveze i na hrad.

Pětihvězdičková Bratislava

Po celém dnu ve víru velkoměsta jistě oceníte relax ve spa a fenomenální večeři. Zamiřte směrem k řece, na jejímž břehu se rozkládá pětihvězdičkový Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, v jehož 11. poschodí se rozléhá ZION SPA LUXURY s panoramatickým výhledem na Dunaj. Dopřejte si v tomto prostředí oddych a načerpejte novou energii pro tělo i mysl.

Nasávejte atmosféru plnými doušky a dopřejte si delikatesy z tradiční prešporské kuchyně s nádechem Francie. Usedněte ke stolu v restauraci Riverbank na břehu Dunaje, které šéfuje kuchař Igor Čehy. V zimních dnech si zde můžete pochutnat na pečeném hřbetu ze zajíce polního s kedlubnovo-bramborovým gratinem, kořenovou zeleninou a pastinákovým pyré. Při výběru v menu vám možná neuniknou ani kachní prsa na glazovaných kaštanech, vídeňský knedlík, pomerančová omáčka s šalvějí. Jako sladkou tečku na závěr vyzkoušejte flambované palačinky „Crepes Suzette.“

Aby Vaši blízcí neměli podezření, že jste si při svém pobytu v Bratislavě užívali pouze jídlo, pití a relax, na adventních trzích jim můžete zakoupit nějaký tradiční slovenský výrobek, kterým je jistě potěšíte.