Prvomájové tipy na výlet

Přemýšlíte co podniknout na prvního máje? Nenechte se odradit nepřízní počasí a vydejte se na výlet. Vybrali jsme pro Vás několik zajímavých prvomájových akcí.

Retro workshop i zamilovaný Shakespeare v iQLANDII
na obrázku jsou pionýři v triku iqlandie k příležitosti retro akce v Libereckém science centru iqlandiePrvní máj je lásky čas – přijďte si jej tak užít do liberecké iQLANDIE. Show pod názvem „Chemie lásky“ tu v pátek 1. května předvede známý popularizátor vědy a průvodce TV pořadů Port a Lovci záhad Michael Londesborough. Dozvíte se, jaké chemické pochody doprovází zamilované nebo jak se na lásku díval sám dramatik a básník William Shakespeare. Show začíná od 16 hodin. Ve stejný den si navíc v science centru zavzpomínáte i na svátek práce prostřednictvím retro workshopu, který startuje od 14 hodin. Během něho si vyzkoušíte uvázat pionýrský šátek nebo si vyrobíte mávátko do prvomájového průvodu.
Muzeum másla

Pohled na horu Říp a okolí Máslovic

Vydejte se do malebné středočeské vesničky, jen pár kilometrů severně od Prahy do malého Máslovického muzea másla. Místní občané můžou být na své muzeum právem hrdi. O co menší je svým rozměrem, o to větší je svým významem. Vždyť muzeí másla ve světě mnoho nenajdete. A muzeum másla v Máslovicích, to sem prostě patří!

Muzeum otevřeno ve sváteční dny 1. a 8. května Otevírací doba je jako v sobotu a v neděli, tj. 10 – 12, 13 – 16 hodin.

Prvomájová jízda Křinickou tramvají
Na obrázku žlutí tramvaj jezdící v národním parku Saské Švýcarsko. Takzvaná Křinická tramvaj. 1. května se uskuteční tradiční májové jízdy historických tramvají z Bad Schandau do údolí řeky Křinice. Tento den se na trať nasadí celý vozový park, včetně historické soupravy MAN z roku 1928. Pro jízdy historickými vlaky jsou vydávány zvláštní jízdenky vycházející z originálů z roku 1928. Tato úzkokolejka vozí výletníky, turisty a lázeňské hosty z Bad Schandau do Národního parku Saské Švýcarsko na své 8 km dlouhé lince s devíti zastávkami již od roku 1898. Žlutá tramvaj projíždí denně romantickým údolím podél říčky Křinice až k Lichtenheinskému vodopádu. Ze všech zastávek vedou značené stezky do roklí i na vrcholky skal Saského Švýcarska.
Den s Máchou 2015
Dne 1. května 2015 od 14 do 17 hodin bude v okolí Petřínské rozhledny připraven program pro všechny zamilované lidi, kteří se přijdou na Petřín tradičně políbit. V průběhu celého odpoledne se návštěvníci budou moci vyfotografovat s připravenou rekvizitou Karla Hynka Máchy. Celou akci bude moderovat kouzelník Grino, který předvede kouzelnické vystoupení. Návštěvníci si budou moci poslechnout Filharmonický orchestr Iwasaki složený ze studentů Pražské konzervatoře pod vedením Chuhei Iwasakiho. Připraveno bude také vystoupení akrobatů na skákacích botách. Skákací boty budete mít k dipozici i vy a můžete si je na místě vyzkoušet!
Prvomájová přehlídka labské flotily
Obrázek k článku o prvomájové plavbě kolesových parníků saské flotily v Drážďanech pro web gastrovylety.cz. Na obrázku kolesové parníky na LabyNa prvního máje můžete v Drážďanech vidět velkolepou přehlídku nejstarší a největší parní flotily na světě. Saská paroplavba pořádá oblíbenou přehlídku každoročně u příležitosti zahájení letní sezóny.