První trojčata míří do Národního technického muzea

První tři vozy vyrobené v kolínské automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) se stávají exponáty Národně technického muzea v Praze.
TPCAByla to historická chvíle, když 28. února 2005 sjely z linky nově otevřeného závodu TPCA první tři automobily – Toyota AYGO, Peugeot 107 a Citroën C1. Po devět let pak světle modrá toyota, žlutý citroën a červený peugeot zdobily prostranství před továrnou, až v minulém roce je nahradila trojčata nové generace. Nyní se tak první minivozy japonské a francouzských značek vyrobené v České republice stěhují do Národně technického muzea v Praze, kde budou součástí jeho sbírek.

TPCAPrvní trojčata vyrobená v naší továrně jsou symbolickým milníkem naší historie. Všichni, kdo start výroby v roce 2005 pamatujeme, na ně pohlížíme s trochou nostalgie. Jsme proto moc rádi, že jsme je mohli darem věnovat Národně technickému muzeu,“ říká prezident TPCA Kenta Koide.

Společně s prvními třemi vozy se do pražského muzea stěhuje i „Tunning Aygo“. Červenobílý tpca speciálspeciál vytvořený na podvozkové platformě první generace vozů vyráběných v TPCA má rozměrné výklopné dveře, otevírající se ve stylu „lambo“ (tedy od předního sloupku nahoru), velký přední nárazník šípového tvaru, také boční průduch přecházející do rozšířené zadní postranice a impozantní 18ti palcová litá kola. „Jsme potěšeni tím, že jak historicky první tři auta TPCA vyrobená na území České republiky, tak i tento speciál budou trvale uchovány v našich sbírkách,“ dodává k tomu vedoucí silniční a lodní dopravy Národního technického muzea Petr Kožíšek.

Líbil se Vám náš článek?