Pořad TV Prima Prostřeno! láká stále více zájemců o účast

Zajímavé je, že na počátku soutěže se lidé hlásili především proto, aby předvedli své kulinářské umění. Následovalo období, kdy se soutěžící zaměřili cíleně na výhru, a dnes jim jde opět především o účast ve hře a pochlubení se vlastními kulinářskými schopnostmi.

 Kromě toho soutěžící uvádějí, že budou hrát čestně, jde jim o poznání odlišných kuchyní, získání zkušeností spojených s natáčením. Stále častěji se do popředí zájmu soutěžících dostává také zábava. Tedy zvědavost a zájem o to, jakou zábavu jim jejich soupeři připraví.

Obecně platí, že před soutěží samotnou se soutěžící těší na týden plný zábavy, setkávání se s novými lidmi a to, že si rozšíří obzory.

Naopak pro diváky pořadu Prostřeno! je zajímavé sledovat, jak se chování soutěžících v průběhu týdne mění. Ať už kvůli strategii nebo kvůli tomu, že nedokážou udržet emoce na uzdě, a stres z natáčení si také vybírá svou daň. Někteří soutěžící ustojí celé natáčení se ctí, protože jim jiný přístup neumožňuje jejich osobnost. Z jiných se nečekaně vyklubou „potvory“, jiní zase překvapí tím, že zruší svou naplánovanou taktiku a od začátku se rozhodnou hrát velmi férově. Skvělý je také přístup výherců, kteří dokážou ocenit kulinářské umění svých spolubojovníků a o výhru se s nimi podělí.

Pořad Prostřeno! je zkrátka sociální sondou. Do lidských duší, sondou do bydlení. Spousta soutěžících o sobě tvrdí, že teprve po soutěži poznali, jací doopravdy jsou.

Klasik tvrdí, že nejlépe se lidé poznají u prostřeného stolu. V případě pořadu Prostřeno! to platí do posledního písmenka.

 Málokdy se stane, že by si soutěžící udělili 10 bodů, během hry se totiž alespoň na jediný den taktikem stává úplně každý. Jak vysvětluje kouč Milan Šmíd, je podobné chování zcela normální. „Každý člověk má o sobě představu, kterou uvede v prvním dotazníku, a přesně v jejích intencích se štábu na prvním setkání popíše. Následně, vlivem stresu i toho, že vidí, že jiným se daří třeba lépe, začnou na povrch vyplouvat horší vlastnosti. Proto se třeba v tomto pořadu boduje střídmě. Nikoli podle prvotního příslibu, že si soutěžící jdou svoji účast jen užít. Výhra 60 000Kč  je totiž pořádně lákavá a k taktizování svádí. Na druhou stranu je fakt, že pokud je člověk silná osobnost, k taktizování se nesníží.“

Pokud milujete vaření i dobré jídlo, neváhejte a přidejte se k těm, kteří pořadem prošli, prostírali a předvedli národu své kuchařské umění. Stále můžete vyhrát hlavní cenu šedesát tisíc korun, plus deset tisíc k tomu jako vítěz diváckého hlasování. A diváci rádi oceňují fér jednání i profesionalitu v kuchyni. Pokud chcete pomoci svému favoritovi, můžete pro něj hlasovat na https://prima.iprima.cz/prostreno

Zdroj foto: archiv společnosti