Pečení chleba na Soláni

plakátek zvoucí na akci pečení chleba

Upeč třeba chleba..

Atraktivní program věnovaný chlebu se uskuteční v sobotu 12. září 2015 v oblíbené Zvonici na Soláni na Vsetínsku. Pořad „Chleba o dvou kůrkách“ začne v 15:00.

Návštěvníci se mohou těšit na pečení chleba a jeho ochutnávku. K vidění bude také ukázka tradičního mlácení obilí cepem. „K dobré náladě zahraje a zatančí folklórní soubor Radhošť,“ doplnila Alena Vašutová ze spolupořádajícího Sdružení pro rozvoj Soláně.

 

 

Informační centrum Zvonice Soláň
Obrázek turistického centra na hoře Soláň

  • Provozní doba
    • Pondělí – neděle 9.00 – 17.00
  • Soláň Žádná velehora není. Je to jen kopec, kterému naměřili 860 metrů nad hladinou moře. Má ale privilegium být více opěvován a vzpomínán než jeho vyšší sousedé. „Soláň, Soláň, darmo na tebja volám!“ Tak smutnil po Soláni básník Jaroslav Vyplel. A jiný básník, slavnější, ho nazval „odrazištěm bohů“. Od doby, co lidé si Soláně všimli, lákal je k vyprávění. Protože je to bájná hora.
  • Informační a výtvarné centrum Zvonice je nejmladší stavbou na Soláni. Vznikla rozvedením původní myšlenky malíře Františka Podešvy vytvořit v horském prostředí architektonickou dominantu upozorňující na kořeny duchovního života Valachů.

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?