Oslavte 10 let luxusu na Slovensku s Grand Hotelem Kempinski

Grand Hotel Kempinski High Tatras otevřel své dveře poprvé 7. května 2009 a od té chvíle, kdy do hotelu vstoupili první hosté, uplynulo již 10 let. Za ten čas se luxusní hotel na Štrbském plese zařadil mezi nejkrásnější a nejlepší hotely ve střední Evropě a získal řadu mezinárodních ocenění.

“Grand Hotel Kempinski má za sebou bohatou historii a skvělý tým lidí, který zde vytvořil druhý domov pro naše hosty. Oslava 10. narozenin je pro nás výjimečná a naším největším přáním je, aby naši hosté tyto jedinečné chvíle oslavili spolu s námi. Proto jsme si připravili během celého května speciální dárky v podobě výjimečných eventů, “říká Kathrin Noll, generální manažerka Grand Hotelu Kempinski High Tatras.

První květnový víkend bude v tatranském hotelu patřit umění, v pátek a v sobotu bude mít vernisáž obrazů Julie Haluzová. Její obrazy budou moci nejen hoteloví hosté vidět během celého května v sále Kriváň. “Julie Haluzová je autorkou díla Sedm žlutých tulipánů, které se krásně vyjímá již 10 let nad schodištěm v hotelu. Je tak navždy spjata s tímto jedinečným místem. Kromě vernisáže jsme připravili i speciální malířský workshop, kde vás umělkyně osobně zasvětí do tajů tvorby uměleckých děl, “doplňuje Kathrin Noll.

Chef M. Schmidberger, Grand Hotel des bains, Kempinski.

Pravé gurmány potěší michelinský víkend 10. – 12. května. Do Tater totiž přijede šéfkuchař Matthias Schmidberger z Grand Hotelu des Bains Kempinski St. Moritz. Právě hotelová restaurace The Michelin Star – accredited gourmet restaurant, Cà d’Oro se může hrdě pyšnit michelinskou hvězdou. Během sobotního večera připraví šéfkuchař Matthias Schmidberger 5ti chodovou degustační večeři, kterou si vychutnáte při příjemné hudbě. Vína k jednotlivým chodům spáruje hotelový someliér Matúš Hamar.

Ani v květnu nebude chybět oblíbený hudební víkend. Tentokrát víkend začíná již v pátek 17. května, kdy svůj talent v hotelovém lobby předvedou studenti z košické Konzervatoře Jozefa Adamoviče v rámci projektu podpory umění Kempinski Concertino.

“Koncert v sobotu 18. května bude ještě o trochu výjimečnější, než ty ostatní. Poprvé a exkluzivně pouze pro naše hosty, vystoupí spolu na jednom pódiu slovenské hudební legendy Beáta Dubasová, Vašo Patejdl, Ján Lehotský a Pavol Hammel, aby oslavili 10. narozeniny Grand Hotelu Kempinski. Můžete se těšit na jejich největší hity a na osobní setkání se pěveckými legendami na After party, “prozrazuje Kathrin Noll.

Čtvrtý květnový víkend bude patřit historii. Součástí oslav je prohlídka hotelu s výkladem se spisovatelem Marošem Semančíkem. Určená je nejen pro hosty, ale i pro širokou veřejnost. Podíváte si zákoutí hotelu, které neznáte a také architektonické prvky a detaily, které se zachovaly po rekonstrukci hotelu. Zároveň uvidíte na fotografiích, jak se měnil hotel. Pokud máte i vy doma starou fotografii hotelu Kriváň či léčebného domu Hviezdoslav, přineste si ji během tohoto víkendu a oživte vaše vzpomínky. Nabídneme vám kávičku na náš účet a vy si ji můžete vychutnat při vzpomínkách v krásných prostorách Grand Hotelu Kempinski. V sobotu 25. května vám starosta Štrby Michal Sýkora řekne, co možná nevíte o historii Štrbského plesa a Maroš Semančík vás přenese v čase a popovídá o hotelu a knize Grand Hotel: Příběh legendy.

Více informací o akcích najdete na stránce www.kempinski.com/hightatras.

Zdroj foto: archiv hotelu

Líbil se Vám náš článek?