Obrazem: Vojcek v divadle D21

ukázka z premiéry hry Vojcek ve Vinohradském divadle D21Vinohradské divadlo D21 uvedlo tento pátek (26.2.2016) kontroverzní hru Vojcek. Režie Büchnerova Vojcka se v D21 ujal mladý režisér Jiří Ondra.

Vypadá to, že náš Vojcek bude nekompromisní a nesmlouvavý, stejně jako náš přístup k inscenování toho textu, rezonující, apokalyptický, drásavě dylanovsko-thomasovský, výtvarně a hudebně výbušný, a taky asi bude, jak to tak vypadá, velmi krutě vtipný,“ slibuje Ondra.

Ředitelka divadla Hana Mathauserová už několikrát odpovídala na otázku, proč se D21 pouští právě do inscenování Vojcka – hry, která se nesetkává vždy s kladným přijetím ze strany diváků. Ač připouští, že jde o riskantní záměr, zároveň říká: „Kdo, když ne naše divadlo, by mohlo dělat Vojcka? Máme mladé herce, diváky, jsme otevřeni experimentům, novým formám, ale hlavně je náš Vojcek pekelně vtipný!“

Divadlo D21 Vojcka zařadilo do letošního dramplánu také proto, že v současnosti má velice silný soubor. V hlavní roli Vojcka tak uvidí diváci Michala Dudka, hejtmana ztvární Petr Pochop a dvě ženské role – Vojckovu manželku a další postavy svěřil Ondra Kristýně Podzimkové a Haně Mathauserové. Roli lékaře dostal hostující Hasan Zahirovič. Pro inscenování hry je zásadní, protože je to právě on, kdo má vlastní zkušenost s válkou –  herec narozený v bývalé Jugoslávii emigroval během války v Bosně do České republiky a do hry vnáší zajímavé postřehy a prožitky z toho období.  Navnaďte se v následující galerii fotografií z páteční premiéry a rezervujte vstupenky co nejdříve!

Divadlo D21
  • Divadlo D21 je od roku 2012 samostatným nezávislým divadlem, které navázalo na dlouholeté působení Malého Vinohradského divadla a vyšlo z něj.
  • S novým názvem začalo Divadlo D21 budovat i svou novou tvář, spojenou s jasným dramaturgickým směřováním a uměleckými ambicemi. Divadelní soubor zúročuje své mnohaleté zkušenosti a experimentální přístup a společně s uměleckým šéfem Jiřím Ondrou vytváří autorský koncept divadla, který nachází osobité scénické výrazové formy a vlastní témata
  • Záhřebská 21, Praha 2, 120 00

Více zde

Líbil se Vám náš článek?