Nový pořad: Linka 112

Sledujte od dnešního dne, tj. 3. prosince, vždy každý všední den od 16.50 práci dispečerů i všech složek IZS.

FTV Prima přichází s pořadem  Linka 112, který volně navazuje na pořad Policie v akci. Pořad je v maximální možné míře založen na skutečnosti. Rekonstrukce jednotlivých příběhů jsou vytvářeny týmem odborníků, v dispečinku najdete skutečné profesionály, kteří svou práci považují za poslání.

Inovativní projekt FTV Prima má za cíl nejen pobavit, ale také přiblížit, co se děje na Lince 112. Jak náročná práce dispečerů je, proč je ale její bezchybná funkce nezbytná. Čtyři dispečeři, jejich boj o minuty, který dokáže zachránit lidské životy. Skutečné události, drama a napětí. Linku 112 mohou lidé volat kdykoliv se ocitnou v nouzi. Dispečeři řeší případy, kdy jde o život nebo třeba i jen o pomoc a rychlé přivolání složek Integrovaného záchranného systému.

Nejzajímavější případy 49. týdne:

Uvězněná ve výtahu

Marta Kadlecová je zaměstnaná manažerka, která žije sama a má jen sestru se kterou se právě pohádala. Po hádce nastoupí do výtahu a jede na jednu ze svých důležitých pracovních schůzek. Výtah se s ní ale zasekne. Volá na linku 112, protože potřebuje rychlou pomoc. Představuje si, že bude za pár minut venku a bude moct pokračovat do práce. Pomoc je ale delší, než si Marta myslela a tak propadá panice a hysterii. Jak si poradí dispečerka na lince 112 s klaustrofobickou Martou?

Infarkt ze stresu

Příběh přetíženého manažera, kterému se udělá zle – od včera ho po posilování bolí pod žebry. Odmítá, aby jeho matka zavolala pomc, dokonce ji nazve hysterkou.Jenže: dispečerka vytuší, že jde o něco vážnějšího. Ondřejovi začne bolest vystřelovat do ruky, bolest zesiluje v každé poloze a nakonec omdlí: jedná se o infarkt. Příběh mladého muže, který se nechává v práci i doma přetěžovat.  Jak jeho situace dopadne a přijede pomoc včas?

Nebezpečné petardy

Příběh pošťačky, která je ve zkušební lhůtě, práce ji nebaví, dříve dělala v supermarketu. Před časem se zachovala nevhodně ke dvěma výrostkům a ti se rozhodli pomstít. Počkali si a ní a naházeli do patra v domě petardy. Žena si myslí, že jde o výbuch bomby, v panice utíká, zlomí si nohu. Oproti minulému případu vše nejdřív vypadá až moc dramaticky, pak se ukáže, že drama se spíše odehrává v hlavě pošťačky. I toto je práce dispečerky – musí přesně odhadnout, jaká je situace, nesmí se nechat emocionálně strhnout.

Líbil se Vám náš článek?