Nová geocachingová hra „Cesta za králem zoo“ v ZOO Dvůr Králové

geocaching v ZOO Dvůr Králové keška u expozice slonůnad Labem na obrázku Od začátku září ZOO Dvůr Králové připravila ve svém areálu novou zábavu pro kačery. Výjimečně však kačerem nemáme na mysli žádné zvíře v areálu, ale vyznavače geocachingu. Zoo si teď mohou projít prostřednictvím geocachingové hry, k níž je možné si zdarma stáhnout i aplikaci do mobilního telefonu.

Geocaching je poměrně mladá dobrodružná hra, jejíž vyznavači (nazývaní kačeři) hledají skryté schránky, tzv. „keše“, pomocí navigačního systému GPS a zeměpisných souřadnic. Keše bývají schované na nejroztodivnějších místech a často musejí kačeři vynaložit značné úsilí, aby je našli.

V zoo jde především o zpestření prohlídky tak, aby návštěvníci měli možnost vidět zoo z nevšedních úhlů a zažili také trochu dobrodružství. V areálu zoo je ukryto 11 keší, ke kterým dostanete zeměpisné souřadnice. V každé skrýši najdete lahvičku se zajímavostí o zvířatech či expozicích v zoo a také část souřadnice, která vás zavede k poslední, dvanácté keši.

Geocaching v ZOO Dvůr Králové nad Labem na obrázku keška u expozice žirafNová hra s názvem „Cesta za králem zoo“ vznikla díky spolupráci s Lukášem Vystrkem, studentem Slezské univerzity v Opavě, který na toto téma zpracovával bakalářskou práci. K úspěšnému nalezení všech skrýší byla vytvořena i mobilní aplikace Cesta za králem zoo, kterou připravil Matěj Děcký. K dispozici je pro operační systém Android a najdete ji volně ke stažení na internetovém portále Google Play. K projití Cesty za králem zoo však postačí jakákoli funkční aplikace, která ukazuje souřadnice GPS. Pro mobilní telefony jich je zdarma ke stažení velké množství.

ZOO Dvůr Králové
  • Otevřeno denně od 9 do 18 h
  • Přímo u zoo se nachází velké parkoviště
  • GPS: 50°26’0,00”N 15°47’50,00”E
  • Vstup se psem: ANO

Stáhnout (PDF, 682KB)

Zajímavosti v okolí

Pohádková stavba přehrady Les Království nedalejo Dvora Králové nad LabemPlánujete výlet na safari ve Dvoře Králové? Pokud ano udělejte si malou zajížďku, která se rozhodně vyplatí! Kousíček za Nemojovem sjeďte z hlavní silnice do údolí obklopeného krásnými lesy a ocitnete se jako v pohádce. Vice zde

Líbil se Vám náš článek?