Neobyčejné příběhy znovu ožijí v muzeu ŠKODA

expozice muzea škodovky v Mladé BoleslavŠKODA Muzeum navazuje podzimním pokračováním na oblíbené tematické přednáškové bloky o historii značky. Od 29. září se v úterní podvečery velký sál muzea ŠKODA AUTO promění v inspirující prostor plný poutavého vyprávění a zajímavých faktů z historie mladoboleslavské automobilky.

Po úspěšném pětidílném jarním přednáškovém pásmu startuje 29. září atraktivní podzimní program, který návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky ŠKODA. „Přednášky ve ŠKODA Muzeu jsou velmi populární a návštěvníky vyhledávanou akcí. Tematicky střídáme pohledy na zajímavé osobnosti i významné modely z historie automobilky ŠKODA,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea a dodává: „Pět podzimních témat ‘Neobyčejných příběhů’ rozšíří příznivcům značky i všem automobilovým nadšencům obzor, tím spíše, že témata zpracovali a přednesou přední znalci škodovácké historie.“

 

 • SKODA_MUZEUM29. září 2015

Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý
Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA je duchovním otcem zlomového modelu ŠKODA Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.

 • 6. října 2015

ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky
Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila ŠKODA 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny ŠKODA Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.

 • 13. října 2015

1970: Kombíky z Chile
Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů ŠKODA Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhraSKODA MUZEUMdně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.

 • 20. října 2015

Historie vývoje a výroby motorů
Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu ŠKODA AUTO, osobnost spojená s automobilkou generačně.

 • 27. října 2015

Sanitky ŠKODA z 30. – 70. let
Méně známému tématu sanitních vozů ŠKODA se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model ŠKODA 1203.

 

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále ŠKODA Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.
Série přednášek o zajímavých momentech z historie je součástí aktivit k připomenutí 120. výročí založení automobilky ŠKODA. Mladoboleslavská společnost je jednou z nejstarších dodnes vyrábějících automobilek na světě. Kořeny společnosti sahají až do roku 1895 – před 120 lety založili strojní zámečník Václav Laurin a knihkupec Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Produkci automobilů zahájili v roce 1905, když představili první model Voiturette A. Původní malý podnik se do dnešních dní rozvinul v celosvětově úspěšného velkosériového výrobce se sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami. Více než 17 milionů automobilů, vyrobených od roku 1905, je důkazem síly značky ŠKODA.

Muzeum Škoda - multimediální svět značky, plný zážitků

historický vůz v muzeu ŠkodaV roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily.

 • Fascinující procházka 117letou historií podniku
 •  Lidé a jejich příběhy udržují historii značky živou › 46 vozů, stovky exponátů, filmy a dokumenty na více než 1.800 m2
 •  Multifunkční sál ‚Laurin & Klement Forum’ a Café-Restaurant ‚VÁCLAV’ ​
 • Tř. Václava Klementa 294 293 60 Mladá Boleslav
 • Otevírací doba ŠKODA Muzeum:
  •   Denně 09:00 – 17:00
  • 31. prosince  09:00 – 14:00
  • 24. – 26. prosince a 1.ledna zavřeno
 • Vstupné:
  • Prohlídka muzea bez průvodce 70 Kč/35 Kč (snížené)
  •  Rodinné vstupné 175 Kč
Líbil se Vám náš článek?