Není šnek jako snack

Asi si každý dokáže představit, jak vypadá šnek, ale co takový snack? Za dob mého dětství to byla vlastně přezdívka pro náš místní Snack bar, který se nacházel u kina. Jako děti jsme chodily ze školy o poledních přestávkách nebo cestou do kina do našeho šneka. K dostání zde byla točená zmrzlina a domácí smažené bramborové lupínky. Sice, když tam člověk v té chvilce čekal a pak vyšel ven, byl cítit přepáleným olejem. Ale co, nikdy nám to nevadilo, protože za ty dobroty nám to prostě stálo.

Jak šel čas, tak přišly změny týkající se i našeho šnek baru a stala se z něho restaurace. Od té doby změnila hodně majitelů, vystřídali se tady různí kuchaři, barmani, obsluha, ale nyní se zakotvila jako Plzeňská restaurace – Snack Bar.

IMAG4513Nostalgický návrat do mého dětství a vyvolání vzpomínek nastal, když po dlouhé době byla naplánovaná pánská jízda v mé rodné hroudě. Jako správná Blondýs tam prostě patřím a nesmím chybět. To už ani jinak nejde a nikdy to tak ani nebylo – já a má parta pánských ochránců 🙂

Jen najít další správnou restauraci! Během jednoho telefonátu bylo rozhodnuto, kam půjdeme. Prostě jdeme k Patrikovi do Šneka. Můj údiv nebral konce, on ještě funguje? Po ujištění, že ano, bylo jasno. Hurá návrat do mladých let 🙂

Musím tedy říci, že když jsem viděla jídelní lístek, tak mé gastro oko poskočilo radostí a jako “správní chlapi” jsme si objednali plzničku a k tomu pořádné domácí hamburgery. Jako nášup jsme si dali domácí smažené bramborové lupínky, které přinesli teplé. Takže mé oko málem nezůstalo suché, když jsem si vzpomněla na úžasnou mňamku svého dětství, která se tam dělávala. Ale musím říci, že tyhle byly o stupínek lepší, nebyly tak přepálené a s domácí tatarkou byly nepřekonatelné.

IMAG4514

Pokud pojedete na výlet na horu Říp či cestou Praotce Čecha nebo jen tak, nezapomeňte se stavit v Roudnici nad Labem v Plzeňské restauraci – Snack Bar. Gastronomický zážitek budete mít zajištěný.

Vaše Blondýs