Nejkontroverznější expozice iQLANDIE končí. Přijďte se naposledy podívat do Sexmisie!

sexmise v Liberecké iqlandiiExpozice Sexmisie, která v libereckém science centru iQLANDIA neotřele odpovídá na otázky kolem sexuálního života, koncem listopadu končí. Lidé tak mají možnost jednu z nejpopulárnějších expozic centra naposledy prozkoumat. Sexmisie se pak přestěhuje za hranice a během následujících let procestuje velký kus Evropy.

Od samého začátku byla Sexmisie považována za kontroverzní, připravována ale byla ve spolupráci s předními sexuology a dětskými psychology. „Za rok a půl fungování pouze necelá stovka návštěvníků požádala o zablokování vstupenky do prostor výstavy, aby je téma nerušilo,“ říká ředitel iQLANDIE Pavel Coufal.

První v Evropě

SexmisiePodle něj provoz expozice probíhal normálně. Problémy ale byly s velkým pleteným kondomem, který se neustále ztrácel. „Pro jeho rozměry dával pletařkám práci po celé období výstavy,“ směje se ředitel.

Sexmisie byla první výstavou svého druhu v Evropě. Ústřední prostor „matčina lůna“ je vlastně relaxační zónou, kde je slyšet i tlukot srdce. Odtud se pak návštěvníci vydávají do dalších sekcí Já, My, Oni a Tabu plné moderních interaktivních exponátů, neuvěřitelných projekcí a zajímavých grafik. „Výstava se setkala s velkým ohlasem, ale po roce a půl je čas představit našim návštěvníkům zase něco nového,“ doplňuje Coufal.

Objevte svůj Talent!

Tím novým bude expozice Talent!, která potrvá rok. „Na několika desítkách exponátů umožní návštěvníkům prozkoumat, na co mají vlohy a schopnosti, v čem jsou dobří. Zda jsou hudebním géniem, sportovcem, nebo mají třeba matematické myšlení,“ představuje novou dočasnou výstavu Pavel Coufal.

Zatímco Sexmisii mohou lidé navštívit do 29. listopadu, nová expozice Talent! bude zahájena koncem prosince.

iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.