MUZEJNÍ NOC V ZÁŘI SVĚTEL A LAMPIONŮ

Pod Ještědem to žije ..

Na obrázku je Liberecká dominanta hotel a vysílač Ještěd, v zasněžené krajině, v popředí je kabinová lanovka vedoucí k vrcholu

Rubrika Zprávy
Rubrika Zprávy

V Jablonci nad Nisou a Liberci se v pátek 15. května uskuteční již 3. ročník společné Muzejní noci pod Ještědem. Ten letošní je mimořádný, protože současně zahájí po celé republice šňůru Festivalu muzejních nocí. Ponese se ve znamení SVĚTLA.

 Muzejní noci pod Ještědem pořádají Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových, Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií v Liberci, Technickým muzeem v Liberci a iQLANDIÍ Liberec.

Na obrázku jsou svítící lampiony s motivem hvězd připravené pro společnou muzejní noc měst Jablonec nad Nisou a Liberec „Naše muzeum společně s Domem Jana a Josefa V. Scheybalových připravilo zajímavý program, jehož spojovacím prvkem je SVĚTELNÝ LAMPION. Ten si mohou návštěvníci v obou institucích vyrobit a vydat se s ním na tajuplnou noční cestu, při níž budou hledat symboly ukryté v dalších lampionech rozmístěných ve výkladech obchodů“, informuje pedagožka jabloneckého muzea Jaroslava Novotná. Kromě toho mohou přímo ve stálých expozicích muzea objevovat „světla v muzeu“, čeká je také workshop s černým divadlem. K poslechu zahrají Nautica a Kaleidoskop.

Muzejní noc pod Ještědem proběhne v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou i dalších institucích v pátek 15. května od 18 do 24 hodin. Vstup je zdarma. Mezi oběma městy bude i v letošním roce zajištěna doprava historickými autobusy, jejíž zastávka v Jablonci je na parkovišti před Muzeem skla a bižuterie.

 

Muzeum skla a bižuterie

Plakát s popisem muzejní noci v muzeu skla a bižuterie Jablonec nad Nisou a muzeí v Liberci

U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad NisouTel: + 420 483 369 011

Toto unikátní muzeum Vám ve svém článku Skleněná krása, aneb tradice žije, přiblíží naše kolegyně Lenka Žáková

Oblastní galerie Lázně Liberec
Na obrázku je budova městských lázní ve které po rekonstrukci sídlí oblastní galerie v LiberciLiberec má hodně lákadel. Jedním z těch, které byste rozhodně neměli vynechat, je oblastní galerie. Již samotná budova, ve které se galerie nachází je impozantní. Bývalé městské lázně byly s citem a vkusem přeměněny ve výstavní prostory světového formátu.
iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.
Líbil se Vám náš článek?