Mlýn Dřevíček – zažijte romantiku první republiky v mlynářském muzeu s www.gastrovylety.cz

[slideshow_deploy id=’777’]

Historický skvost v krásném kraji „Broumovském”

Historka o vodníkovi

[caption id=”attachment_810″ align=”alignleft” width=”80″]Vodníka se ve mlýně bát nemusíte Vodníka se ve mlýně bát nemusíte[/caption]

Navštivte s www.gastrovylety.cz mlýn Dřevíček
Navštivte s www.gastrovylety.cz mlýn Dřevíček

Vzpomínáte si na legendu o vodníkovi, v podání Ladislava Smoljaka, v dnes už legendárním filmu Na samotě u lesa? Pokud ano a rádi by jste měli podobný zážitek, určitě si naplánujte výlet do Horního Dřevíče na Náchodsku. V krásné přírodě CHKO Broumovsko, zde naleznete historický unikát v podání malého venkovského mlýna, v jehož útrobách se dozvíte vše o výrobě mouky, v období mezi světovými válkami.

Technologicky zachovaný unikát z let 1919- 1941…

mlýn a jeho tehdejší mlynář Ladislav Baudyš měl pohnutý osud a tak když za války do mlýna vtrhlo gestapo, byl mlýn zapečetěn a mlynář byl zatčen a odsouzen k vězení za mletí obilí na černo. V poválečných letech, navzdory politickým změnám, byl mlýn ušetřen a tak se v jeho útrobách skrývá unikátní technologická památka z třicátých let minulého století.

Zábavné i poučné zároveň…

děti, ale i dospělé zajisté zaujme zábavné vyprávění o posledním místním vodníkovi, názorná ukázka mletí a zpracování mouky a dozvíte se proč je mlynářské řemeslo tak nebezpečné a náročné.

Krásný návrat časem…

do dob našich dědů, kdy poctivá práce byla ctí a řemeslo znamenalo mnohem více než dnes. Toto vše, krásnou přírodu a romantiku starého mlýna zažijete v Horním Dřevíči v Kladském pomezí.

Ve mlýně si můžete zakoupit zajímavé ručně dělané suvenýry které zajisté potěší Vás i Vaše blízké.

Rokytnické včeličky…

Zajímavým zpestřením vašeho výletu může být například návštěva medového obchůdku na včelí farmě v nedalekém Rokytníku, kde si můžete zakoupit výborný druhový med v BIO kvalitě. Více se dozvíte v našem článku zde.

Zde naleznete video prezentaci mlýna 

Zobrazit mlýn na mapě

Kam dál:

Kontakt
 
Horní Dřevíč čp. 3
549 31 Hronov 1
email – info@mlyndrevicek.cz
tel.: 739 049 450, 491 487 136

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *