Gastrovylety.cz Vás zvou na včelařskou farmu v srdci Jeseníků

[slideshow_deploy id=’1981’]

V horské přírodě, plné lesů, řek a strání…

IMG_4362létají včeličky, pracující pro vaše zdraví. V kouzelné přírodě Jeseníků pro Vás sbírají nektar z květin a připravují tak pro Vás výborný BIO med. O tyto pilné včeličky se starají ve Starém městě u Bruntálu, ve včelařské farmě Kolomý.

IMG_4345Tato rodinná farma s více než padesátiletou tradicí chovu včel a výroby včelích úlů v přidruženém stolařství, patří mezi jednu z nejmodernějších v evropské unii.

Pradědův včelín…

IMG_4360obchůdek s medem pojmenovaný po ochránci Jesenických hor Pradědovi, nacházející se u vstupu do farmy Vám nabízí druhové medy z BIO produkce farmy. Mezi nejznámější patří med lesní, med z horských luk, javorový, lipový a pohankový. Pokud se chcete dozvědět více o medu a rozlišení těchto druhů, připravili jsme pro vás článek  med – zázračný lék přírody zde.IMG_4297 Dále zde můžete zakoupit různé výrobky z medu, včelího vosku nebo třeba ochutnat vynikající medoviny.

Procházka po farmě, zábava a poznání pro malé i velké…

IMG_4340každou sobotu se na farmě koná den otevřených dveří, kdy Vás pan majitel provede po farmě a poví Vám vše o včeličkách, medu a včelařském řemeslu. Prohlédnete si včelí úly, zjistíte že včelky nejsou vůbec zlé a že své žihadlo používají jen v krajní nouzi. Podíváte se jak a kde se stáčí med, dozvíte se jak se vyrábí vosk a proč včeličky putují po stanovištích ve svých pojízdných domečcích. IMG_4336A pokud Vás včelí farma nadchne tak, že budete chtít založit svou vlastní, jste tu na správném místě. Včelařská farma Kolomý pomáhá začínajícím i již rozjetým včelařům, pořádá školení a dokáže včelaře kompletně vybavit.

Jeseníky jako na dlani z vrcholku hor…

[caption id=”attachment_1634″ align=”alignleft” width=”150″]IMG_3637 Lázně Karlova Studánka[/caption]

Výlet na farmu doporučuji spojit s výletem do lázní Karlova studánka, ze kterých se můžete vydat romantickým korytem řeky Bílé Opavy, plným peřejí, vodopádů, lávek, žebříků a mostů k vrcholu nejvýší moravské hory Praděd. O tomto výletě si můžete přečíst zde. 

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

Kam dál:

Kontakt na farmu
VČELAŘSKÁ FARMA KOLOMÝ
Staré Město 111 u Bruntálu
792 01
Tel: +420 554 714 751 kolomy@tiscali.cz
Zobrazit farmu na mapě
http://www.apis-kolomy.cz/vcelarska-farma/

 

 

 

 

 

Líbil se Vám náš článek?