MilkParade.eu: Originální recepty s možností výhry

brownies tradiční čokoládová pochoutkaFestival MilkParade 2016, pořádaný projektem na podporu konzumace mléka a mléčných výrobků Bílé plus, si pro vás nachystal originální recepty od šéfkuchaře Michala Nikodema. Pokud některý z nich vyzkoušíte, následně ho vyfotíte a pošlete na email info@milkparade.eu, máte navíc šanci vyhrát jeden z pěti voucherů na kuchařský kurz do kulinárního studia Ola Kala.

Vaříte rádi, ale přistihujete se, že v kuchyni točíte svých oblíbených 5 receptů? Můžete si rozšířit své kulinární umění a zkusit připravit některý z deseti originálních receptů šéfkuchaře Michala Nikodema, které si přichystal speciálně pro projekt na podporu konzumace mléka a mléčných výrobků Bílé plus. Motivací vám může být i možnost výhry v podobě voucherů na kurz vaření. Pět nejúspěšnějších domácích kuchtíků získá poukaz v hodnotě 2 900 Kč do kulinárního studia Ola Kala. A co všech deset soutěžních receptů spojuje? Poctivé mléčné výrobky, které se hodí téměř na cokoliv.

Produkty z mléka využívám hojně ve všech typech kuchyně – ve studené, v teplé (např. přílohy, omáčky, krémové polévky) a také v dezertech. Nejraději mám smetanu, hustou zakysanou smetanu, máslo, hustý jogurt a kvalitní tučné sýry. Bez mléka a mléčných výrobků sice vařit dovedu, ale chuť smetany, másla, tvarohu nikdy ničím nenahradíte,“ prozrazuje šéfkuchař Michal Nikodem.

BIO potraviny
V internetovém obchodě našeho magazínu naleznete širokou nabídku potravin a dobrot pro děti. BIO a bezlepkové produkty, kuchyňské spotřebiče, nádobí. Nabízíme také obuv a oblečení do přírody, hračky a mnoho dalšího. Jsme prostě obchod pro celou rodinu!

Více zde

Jak tedy můžete soutěžit?

Vyberte si některý z deseti soutěžních receptů. Jejich kompletní seznam včetně pracovního postupu najdete na www.milkparade.eu. Nakupte si přísady a můžete začít kuchtit. Až bude dílo hotové, vyfoťte nám ho a svůj kuchařský výtvor pošlete na email: info@milkparade.eu. Snažte se, aby se pokrm co nejvíce podobal tomu, jak ho uvařil a naservíroval šéfkuchař Michal Nikodém. Soutěžní fotografie je možné posílat od 3. 10. do 31. 10. 2016. Nejpovedenější z nich vybere odborná porota. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v druhém týdnu v listopadu 2016.

Seznam soutěžních receptů:

  1. Kořeněná treska na másle s omáčkou z mascarpone
  2. Kuřecí steak s hříbkovo-smetanovou omáčkou
  3. Tvarohové taštičky plněné povidly, sypané perníkem a přelité máslem
  4. Sýrové souflé
  5. Slaný koláč se sýrem, cuketou a lososem
  6. Chuťovky s krevetkami a lučinou
  7. Krůtí prsa marinovaná v jogurtu s jablky na kari
  8. Sváteční pekanový máslový koláč
  9. Čokoládové brownies se šlehačkou
  10. Máslovo-karamelové lodičky

Více informací a recepty najdete na www.milkparade.eu.

Líbil se Vám náš článek?