Linka 112: Problém na železničním přejezdu, život se schizofrenikem, nález munice…

Sledujte od 10. prosince každý všední den v 16.50 práci dispečerů na lince 112 a všech složek IZS. Na TV Prima.

FTV Prima přichází s pořadem  Linka 112, který volně navazuje na pořad Policie v akci. Pořad je v maximální možné míře založen na skutečnosti, přesto jde o fikci upravenou pro TV vysílání. Rekonstrukce jednotlivých příběhů jsou vytvářeny týmem odborníků, v dispečinku najdete skutečné profesionály, kteří svou práci považují za poslání.

Inovativní projekt FTV Prima má za cíl nejen pobavit, ale také přiblížit, co se děje na Lince 112. Jak náročná práce dispečerů je, proč je ale její bezchybná funkce nezbytná. Čtyři dispečeři, jejich boj o minuty, který dokáže zachránit lidské životy. Skutečné události, drama a napětí. Linku 112 mohou lidé volat kdykoliv se ocitnou v nouzi. Dispečeři řeší případy, kdy jde o život nebo třeba i jen o pomoc při záchraně majetku a rychlé přivolání všech složek Integrovaného záchranného systému.

Nejzajímavější případy 51. týdne:

Problém na železničním přejezdu

Štěpán Satoranský jede na tradiční nákup, když mu po cestě vypoví službu auto přímo na železničním přejezdu. Okamžitě volá linku 112, opouští auto a snaží se rychle situaci řešit, protože ví, že za 20min. jede z nedaleké vesnice vlak. Zvládne s pomocí IZS odstranit překážku z trasy vlaku včas?

 Schizofrenik

Na dispečink volá starší muž, že je jeho žena zamčená v koupelně  a on cítí plyn a bojí se, že ho chce jeho žena tímto způsobem zabít. Má panické obavy, dispečer se ho snaží uklidnit, volá hasiče, kteří přijíždějí a s překvapením zjišťují, že žena leží v koupelně na zemi, s pohmožděnými zády, nemůže se hnout – a muž z bytu utekl, sedí na schodech, je sedřený na pravé části těla včetně obličeje. Od ženy, která komunikuje, se dozvídají, že muž upadl v koupelně na zem, ona se mu snažila pomoct, ale on ji strhnul na sebe. Něco si udělala se zády a nemohla se zvednout. Její muž je schizofrenik, který trpí bludy a představami, považuje ji za svého nepřítele a slovně ji napadá. Odmítá brát léky, proto se jeho zdravotní stav zhoršuje. Na místo jsou přivoláni záchranáři, ženu i muže odvážejí do nemocnice – muže po základním ošetření na psychiatrii.

Nalezená munice

Na linku 112 volá šéf Správy komunikací: Jeho zaměstnanci kopali nové vedení pro plyn a narazili zřejmě na granát. Jeden ze zaměstnanců – jeho synovec – nejdříve nevěděl, o co se jedná, a vzal granát do ruky. Teď stojí na dně jámy a bojí se pohnout, ostatní zaměstnanci utekli. Co když granát vybuchne? Dispečer volá policii, která zajistí pyrotechniky. Ti přijíždějí na místo, uklidňují muže, který pláče, bojí se, že zemře, nakonec granát zajistí a odvezou k likvidaci.

Líbil se Vám náš článek?