Liberecká zoo si v sobotu připomene Světový den zvířat

[slideshow_deploy id=’6349’]

Světový den zvířat připadá na 4. října – den kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi, známý jako patron všech zvířecích bytostí. V ZOO Liberec si tento svátek bude moci veřejnost připomenout už v sobotu 3. října od 10.00 do 15.00.

Tato akce je v nejstarší české zoo již tradiční a na jejím programu se nepodílejí jen přímí zaměstnanci zoo, ale také pracovníci z ostatních organizací spadajících pod ZOO Liberec (SEV DIVIZNA, ARCHA).

ZOO Liberec Na sobotní den jsou připravena stanoviště v horní části zoo, kde si budou moci děti i rodiče vyzkoušet např. svou rychlost běhu proti měřícímu radaru, porovnají se zvířaty svou schopnost skákat či mohou objevovat taje stravy jednotlivých zvířecích druhů při prohlídce nové zookuchyně. Nablízko bude možné spatřit velkého dravce na ruce sokolníka, proběhne několik setkání s ošetřovateli ze všech úseků zoo a program by měly ve 14.30 korunovat křtiny dvou mláďat narozených v období léta – žirafy Rothschildovy Anastasie a zebry bezhřívé Candy. Obě mláďata spolu dokonce sdílejí i jeden společný venkovní výběh. Atraktivním kmotrem se stane dvojice českých reprezentantů v biatlonu – Jitka Landová a Jaroslav Soukup, kteří jsou ověnčeni sportovními úspěchy – Jaroslav Soukup je dvojnásobným olympijským medailistou ze Soči a Jitka Landová se pyšní titulem ze Světové univerziády a úspěšnými starty v české ženské štafetě.

ZOO LiberecV tento den současně proběhne i Den sponzorů a partnerů ZOO Liberec. Na akci se jich chystá mnoho desítek – od drobných dárců až po zástupce velkých firem, které naší zoo podporují. Jejich program čítá několik benefitů zdarma a také například i setkání s ředitelem či společné fotografování. ZOO Liberec jim chce tímto dnem vyjádřit, jak moc si jejich pomoci cení a motivovat případné další zájemce o partnerství se zoo, která oslaví za 4 roky první století existence.

[su_button url=”https://www.gastrovylety.cz/vylet-bilymi-tygry-zoo-liberec/” target=”blank” style=”bubbles” background=”#1ac948″ color=”#111010″ size=”5″ center=”yes” icon=”icon: arrow-right”]Více o ZOO Liberec[/su_button]